Cyklo Lębork

wyścig szosowy

Metryka

Cyklo SZOSA

Impreza nr

Data

2021

Miejsce

Lębork

Dystanse

Do wyboru 44 km i 91 km.

Trudność trasy

 

Informacje

Lębork

Druga edycja imprezy

Trasa

Mapy i profile tras

FAQ

Pytania i odpowiedzi

Wyniki

Sprawdź teraz!

Zdjęcia

Jak zwykle sporo zdjęć!

Klasyfikacje

Wszystko o Cyklo SZOSA

Szczegóły

FAQ

O Cyklo Lębork

szczegóły niebawem

Jak wystartować - odbiór pakietów / godziny startów

Start w wyścigu z serii Cyklo nie wymaga szczególnych zabiegów. Trzeba pamiętać o trzech podstawowych krokach:

1. Wykup swój pakiet startowy z możliwie dużym wyprzedzeniem. Wszystkie czynności wykonasz nie wstając od komputera. Pakiet kupisz także bezpośrednio przed startem w Biurze Imprezy, ale zalecamy nie pozostawianie formalności na ostatnią chwilę. Wcześniejszy zakup to niższy koszt oraz spokojna głowa w dniu startu.

2. Potwierdź swój start w Biurze Imprezy – odbierzesz swój numer i chip do pomiaru czasu oraz pozostałe składowe pakietu startowego.

Godziny odbioru pakietów startowych:

28 kwiecieńod 8:30 do ostatniego klienta – Miasteczko Zawodów Plac Pokoju 84-300 Lębork

Godziny startów:

Duża Pętla – 12:00

Mała Pętla – 12:10

MAPA czyli TRASA, MIASTECZKO w pigułce 🙂 kliknij!

3. Otrzymany numer startowy oraz chip zamontuj zgodnie z instrukcjami przedstawionymi na poniższych infografikach. Pamiętaj, że w części wyścigów obowiązują sektory startowe. Sprawdź lokalizację swojego sektora na planie Miasteczka Imprezy.

Prawy bok zawodnika na wysokości biodra

Sztyca podsiodłowa

Chip – pancerze pod kierownicą /chip do zwrotu na mecie/


Kto może wystartować?

Odpowiedź brzmi – każdy. Cyklo SZOSA to impreza przeznaczona dla wszystkich posiadaczy dwóch kółek. Przygotowujemy trasy o bardzo różnym stopniu trudności, aby każdy znalazł odpowiednią dla siebie opcję. Zawodników o mniejszym stopniu zaawansowania zapraszamy na „Małą Pętlę” gdzie krótszy dystans pozwoli na „godne” mierzenie się z trudnościami trasy;) Bardziej zaawansowani kolarze mogą zmierzyć się z trasą w pełnym wymiarze.

 

Sektory Startowe!

Zapraszamy do zapoznania się z zasadą ustawiania się w sektorach startowych przed każdym startem CYKLO Szosa 2020!

SEKTORY STARTOWE – SZCZEGÓŁY – kliknij!

Czy uczestnicy muszą mieć rowery szosowe?

Absolutnie nie ma takiego wymogu. Na dystansie „Małej Pętli” każdy może startować na rowerze, jaki posiada i na jakim jeździ na co dzień, bez względu na to czy jest to rower miejski, mtb, trekkingowy czy szosowy. Rower musi być sprawny i wyposażony w dwa hamulce.

Wybór dystansu „Duża Pętla” sugerowalibyśmy zawodnikom, którzy posiadają rower szosowy – zwgl. na długość trasy, przewyższenia i limit czasu, który obowiązuje na tym dystansie.
Obowiązkowym wyposażeniem jest oczywiście również kask. Szczegóły zasad dot. startu znajdują się w regulaminie imprezy w paragrafie 8 Uczestnictwo.

Czym jest CYKLO Szosa?

CYKLO Szosa to seria imprez szosowych, na którą w 2020 roku składają się:

1#  CYKLO Krokowa / 17 maja 

2#   CYKLO Strzepcz / 28 czerwca

3#  CYKLO Gdańsk / 26 lipiec

4#   CYKLO Pelplin / 9 sierpnia 

5#   CYKLO Kartuzy / 13 września

6#   CYKLO Lębork / 27 wrzesień

Można uczestniczyć w dowolnej liczbie imprez – Pakiety Startowe dostępne są dla każdej z nich osobno. Jednak dodatkową atrakcję – od tego roku – stanowić będzie klasyfikacja łączna, pozwalająca bawić się rywalizacją także w skali całego sezonu.

Jest zatem oczywiste, że warto startować w każdej imprezie cyklu!

Zależy nam, aby nie ograniczać klasyfikacji do ścisłej czołówki i pozwolić na zabawę także tym uczestnikom, którzy niekoniecznie widzą siebie w pierwszej dziesiątce na mecie;) Dlatego reguły rywalizacji zostały skonstruowane w odpowiedni sposób.

Do klasyfikacji będą liczone punkty zdobyte w 5 najlepszych imprezach szosowych CYKLO dla danego zawodnika.

Wszystkie szczegóły dotyczące klasyfikacji generalnej CYKLO szosa 2020 znajdziecie w regulaminie każdej z imprez szosowych Cyklo  w paragrafie 14 Zasady Klasyfikacji generalnej cyklu CYKLO szosa 2020

Lębork

Poznaj Lębork

LĘBORK

Lębork to 34-tysięczne miasto w województwie pomorskim, położone malowniczo – pomiędzy zalesionymi wzgórzami, na terenie zwanym od dawna Błękitną Krainą. Niedaleko stąd do Gdańska, a także nadmorskiego kurortu- Łeby i unikatowej atrakcji przyrodniczej – ruchomych wydm. Na południe od miasta rozpościera się Pojezierze Kaszubskie pełne jezior, lasów i jego darów.

Lębork jest idealnym miejscem do odwiedzenia, zamieszkania, a także zainwestowania.

Wizytówką Lęborka i ulubionym miejscem spotkań mieszkańców oraz turystów jest ulica Staromiejska, odnowiony Plac Pokoju, a także odrestaurowane średniowieczne obwarowania miejskie.

Lęborskie obwarowania wzniesione zostały w XIV wieku. Do dziś zachowały się liczne fragmenty murów i baszt, które – wraz z przyległymi uliczkami – odzyskały swój dawny blask dzięki przeprowadzonej rewitalizacji.

Trzy zrekonstruowane baszty zaadaptowane zostały na cele kulturalne i są dostępne bezpłatnie dla turystów. Prezentowane są w nich kopie średniowiecznych strojów, uzbrojenia i przedmiotów codziennego użytku, a także wyroby zanikającego rękodzieła, rzemiosła z wieków średnich, zielarstwa oraz prace lokalnych artystów.

W tej historycznej scenerii latem organizowane są inscenizacje – pokazy łucznictwa, artylerii, średniowiecznej kuchni, dawnych rzemiosł, noc z duchami. W lęborskim Muzeum obejrzeć można film w technologii 3D o średniowiecznym systemie obronnym Lęborka.

Lębork leży na turystyczno-pielgrzymkowym szlaku – Pomorskiej Drodze św. Jakuba, będącej częścią sieci europejskiej. W lęborskim Sanktuarium św. Jakuba Ap. znajdują się relikwie św. Jakuba Apostoła.

Największym i najważniejszym wydarzeniem kulturalnym są coroczne Lęborskie Dni Jakubowe (20-22 lipca 2018). Ta wielowymiarowa impreza łączy historię, kulturę i tradycję minionych wieków z imprezami o charakterze kulturalnym, rekreacyjnym i handlowym. W 2018 roku Miasto świętować będzie Jubileusz 20-lecia Patrona Miasta Lęborka, którym jest św. Jakub Apostoł.

Lębork posiada rozbudowaną i nowoczesną infrastrukturę miejską, w tym jedną z najnowocześniejszych w Polsce elektrociepłowni na biomasę, oferuje atrakcyjne tereny inwestycyjne na terenie Lębork – Wschód – przy obwodnicy miasta, gdzie utworzona została Specjalna Strefa Ekonomiczna.

Warto zobaczyć:

· Średniowieczne miejskie mury obronne z basztami

· Sanktuarium św. Jakuba Apostoła z przeł XIV i XV wieku

· Gotycki zamek krzyżacki z XIV w.

· Ulica Staromiejska ze stylowymi mieszczańskimi kamienicami

· neogotyckie budowle: Ratusz z 1900r., budynek poczty, kościół NMP królowej Polski

· Muzeum, ul. Młynarska 14/15

· W Lęborku urodził się Paul NIpkow, wynalazca, prekursor telewizji

Zdjęcia

Trasa:

Opis trasy

Cyklo Lębork – hit czy odgrzewany mit? Dotychczas Lębork, na mapie kolarstwa, był znany z wyścigu XC na bardzo selektywnej i budzącej respekt trasie oraz z maratonu biegowego im. Tomasza Hopfera, na trasie którego oprócz biegaczy wielokrotnie można było zobaczyć kolarzy amatorów startujących „przy okazji”. Dzisiaj, po 25 latach od pierwszego maratonu Hopfera, stajemy z propozycją wymagającego wyścigu szosowego CYKLO LĘBORK. Trasa składa się z dojazdu, odpowiednio: jednej lub trzech pętli oraz powrotu do Lęborka. Wyścig rozpoczyna się na dużym „Placu Pokoju” w centrum Lęborka, skąd pierwsze 2,5km to dojazd do Nowej Wsi Lęborskiej. Następnie skręcamy w kierunku wsi Wilkowo, gdzie należy zachować szczególną czujność na krętym zjeździe, po którym rozpoczyna się prosty i płaski odcinek do Janowic. Kolejne kilometry trasy to minimalny podjazd i dojazd do DW 214 relacji Lębork – Łeba. My będziemy korzystali z jednego pasa, stąd prośba o zachowanie bardzo dużej ostrożności. Następnie czeka nas szybki zjazd zakończony ostrym skrętem w prawo i następnie w lewo do miejscowości Lędzichowo, tu będziemy mieli okazję jechać po jeszcze gorącym i zupełnie świeżym, bo wylanym na 10 dni przed wyścigiem asfaltem. Do miejscowości Łebień prowadzi nas jeden z dwóch minimalnych ale jednak podjazdów. Następnie skręcamy 90 stopni w prawo i po kilku kilometrach jesteśmy z powrotem w miejscowości Garczegorze, tu następuje podział. Dystans mały kieruje się w lewo i wraca do Lęborka, dystans duży skręca w prawo i pokonuje pętle w sumie trzykrotnie.

Sam dojazd do Lęborka i ostatnie kilometry będą bardzo szybkie, dodatkowo na ostatnich 800 metrach czekają nas 3 ostre zakręty – z ul.Kossaka w prawo w Al.Wolności, tu UWAGA – na środku drogi na wysokości szkoły są 3 wysepki, następnie w ul. Konopnicką w lewo i ostatni zakręt przed metą w Armii Krajowej, skąd mamy niecałe 300 metrów do mety.

Pin It on Pinterest