Cyklo Gdynia MTB

Metryka

Cyklo MTB 2/4

Impreza nr 2 w naszej serii MTB

Data

23 kwietnia 2017

Miejsce

Gdynia

Trasy

  30 km z przewyższeniem 488 m
  45 km z przewyższeniem 732 m
   5 km

Informacje

Gdynia

Poznaj to wyjątkowe miasto

Trasa

Mapy i profile tras

Regulamin

Pobierz .pdf

FAQ

Pytania i odpowiedzi

Wyniki

Zajrzyj po imprezie

Zdjęcia

Dostępne dzień po imprezie

Klasyfikacje

Seria Cyklo MTB

Sponsorzy

Partner Strategiczny

Sponsor

Sponsor

Sponsor

Sponsor

Sponsor

Sponsor

Sponsor

Partnerzy

Partnerzy medialni

Szczegóły

FAQ

O Cyklo Gdynia MTB

Cyklo Gdynia MTB odbędzie się po raz trzeci. Sprawdzona formuła przewiduje wykorzystanie tras w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym w okolicach Stadionu Miejskiego i ulicy Olimpijskiej w Gdyni.

Zawodnicy i Zawodniczki będą mogli zmierzyć się na dwóch dystansach. Pierwszy z nich to MINI – 2 okrążenia, każde po 15 km. I MEGA – 3 okrążenia – w sumie 45 km. Dodatkowo dla osób nie do końca czujących w sobie żyłkę do ścigania a także nabierających dopiero wprawy w poruszaniu się rowerem po leśnych drogach mamy dystans FIT – rozpocznij przygodę z MTB – to 5 km trasa będąca zarysem dystansu MINI. Dodatkowo dla najmłodszych zostaną rozegrane wyścigi CYKLO Gdynia MTB KIDS.

Jak wystartować?

Start w wyścigu z serii Cyklo nie wymaga szczególnych zabiegów. Trzeba pamiętać o trzech podstawowych krokach:

1. Wykup swój pakiet startowy z możliwie dużym wyprzedzeniem. Wszystkie czynności wykonasz nie wstając od komputera. Pakiet kupisz także bezpośrednio przed startem w Biurze Imprezy, ale zalecamy nie pozostawianie formalności na ostatnią chwilę. Wcześniejszy zakup to niższy koszt oraz spokojna głowa w dniu startu.
Kupuję Pakiet Startowy

2. Potwierdź swój start w Biurze Imprezy – odbierzesz swój numer i chip do pomiaru czasu oraz pozostałe składowe pakietu startowego. Zapraszamy do odbioru pakietów startowych a spóźnialskich do zapisów do Biura Zawodów 23 kwietnia od 7:00 rano, będziemy tam dla Was do samych minut przed startem, jednak dobrze nie odkładać odbioru numeru i zapisów na ostatnią chwilę!

3. Otrzymany numer startowy oraz chip zamontuj zgodnie z instrukcjami przedstawionymi na poniższych infografikach. Pamiętaj, że w części wyścigów obowiązują sektory startowe. Sprawdź lokalizację swojego sektora na planie Miasteczka Imprezy.

Numer startowy – montujemy z przodu na kierownicy.

Sztyca podsiodłowa

Chip – pancerze pod kierownicą /chip do zwrotu na mecie/


Kto może wystartować?

Odpowiedź brzmi – każdy. Cyklo Gdynia MTB to impreza przeznaczona dla wszystkich posiadaczy dwóch kółek. Przygotowujemy trasy o bardzo różnym stopniu trudności, aby każdy znalazł odpowiednią dla siebie opcję. Na dystansie MINI wystartować mogą Zawodnicy, którzy ukończyli 16 lat (liczy się rok urodzenia), na dystansie MEGA do startu dopuszczone są osoby pełnoletnie. Na trasę dystansu FIT – rozpocznij przygodę z MTB zapraszamy wszystkich, którzy ukończyli 14 lat. Osoby niepełnoletnie przy zapisach zobowiązane są dostarczyć oświadczenie Opiekuna Prawnego – druk znajdziecie na naszej stronie! 

Czym jest Cyklo MTB?

Cyklo MTB to seria imprez MTB, na którą w 2017 roku składają się:
Cyklo Żuchliński MTB | 9 kwietnia 2017
Cyklo Gdynia MTB | 23 kwietnia 2017
Cyklo Sierakowice MTB | 4 czerwca 2017
Cyklo Krokowa MTB | 17 września 2017

Można uczestniczyć w dowolnej liczbie imprez – Pakiety Startowe dostępne są dla każdej z nich osobno. Jednak dodatkową atrakcję – od tego roku – stanowić będzie klasyfikacja łączna, pozwalająca bawić się rywalizacją także w skali całego sezonu.

Jest zatem oczywiste, że warto startować w każdej imprezie cyklu!

Zależy nam, aby nie ograniczać klasyfikacji do ścisłej czołówki i pozwolić na zabawę także tym uczestnikom, którzy niekoniecznie widzą siebie w pierwszej dziesiątce na mecie;) Dlatego reguły rywalizacji zostały skonstruowane w odpowiedni sposób.

Wszystkie szczegóły poznasz na stronie Klasyfikacje w zakładce “ZASADY”, zaznaczonej na czerwono w tabeli dotyczącej Cyklo MTB.

Miasto Gdynia

Poznaj to wyjątkowe miasto

Jest jednym z najmłodszych polskich miast. Tu jest port – wrota do Polski i wizytówka Gdyni. Należy on do bałtyckiej czołówki, będąc nie tylko miejscem przeładunków, ale – międzynarodowym centrum biznesu. Gdynia to także cztery nowoczesne stocznie. Tu jest wielki węzeł komunikacyjny – kolejowo-drogowo-morski i w niedalekiej przyszłości – lotniczy – z bezpośrednimi połączeniami do najważniejszych miast kontynentu.

Kiedy w 1920 r., po I wojnie światowej, w wyniku Traktatu Wersalskiego, Polska odzyskała dostęp do morza, tu – w małej rybackiej wsi – postanowiono zbudować nowoczesny port, a także miasto. I tak Gdynia stała się jedną z największych inwestycji narodowych, która wyzwoliła ogromna energię i przedsiębiorczość. W ciągu zaledwie kilkunastu lat – do wybuchu II wojny światowej – zmieniła się w ponad 100-tysięczne miasto i największy port nad Bałtykiem.

Od początku miała i nadal ma szczęście do ludzi, których wabiła i wabi słonecznością, pogodą ducha, optymizmem. Przybywali do niej i nadal przybywają ci najbardziej niepokorni, odważni i pomysłowi, którym gdzie indziej trudno realizować marzenia, śmiałe idee.

Była od zarania i jest dziś symbolem romantycznej przedsiębiorczości, zakorzenionej w rdzennie polskiej tradycji, której cechami szczególnymi są patriotyzm, odwaga, pragnienie wolności.

Więcej: www.gdynia.pl

 

Zdjęcia

Więcej zdjęć: gdynia.pl

Trasa

Miasteczko zawodów
Plan sytuacyjny

Opis tras
Pętla 14,8 km

MINI 2 x pętla
  30 km z przewyższeniem 488 m

MEGA 3 x pętla
  45 km z przewyższeniem 732 m

Trasa CYKLO Gdynia MTB to sprawdzona trasa z poprzedniego roku. Jedyna różnica to początek i skorzystanie z rozbiegówki – przede wszystkim dla bezpieczeństwa i większego komfortu uczestników. Początek wyścigu to trasa poprowadzona ul. Olimpijską – Stryjską – Halicką – Olkuską, dopiero potem wjeżdżamy w dobrze nam znany teren. Pierwsza selekcja nastąpi na podjeździe w kierunku Witomina, który dodatkowo na początku jest brukowany, po długim podjeździe wjeżdżamy w ciekawy singiel, po którym wjeżdżamy na drogi leśne, po kilku km czeka nas wymagająca ścianka – podobno wjeżdża ją pierwsza 10-tka, musicie sprawdzić sami 😉 po niej szybki zjazd do ul. Małokackiej, na której możemy złapać coś do picia lub jedzenia i po 200 metrach wjeżdżamy trawersem na drugą część trasy, trochę bardziej wymagającą i trudniejszą technicznie, tu również czeka nas kilka interwałowych podjazdów, po których zjazdem dojeżdżamy do przedłużenia ul. Wileńskiej skąd mamy już płaski odcinek do mety. Na drugim i ewentualnie trzecim okrążeniu przecinamy już Małokacką na wprost i zaczynamy pętlę od singla równoległego do torów kolejowych.

Mapa i profil trasy

Pętla główna

Pobierz GPX trasy

Dystans FIT

Pobierz GPX trasy

Dystans KIDS

Pobierz GPX trasy

Mapa i profil trasy

Pętla główna

Pobierz GPX trasy

Dystans FIT

Pobierz GPX trasy

Dystans KIDS

Pobierz GPX trasy

Mapa i profil trasy

Pętla główna

Pobierz GPX trasy

Dystans FIT

Pobierz GPX trasy

Dystans KIDS

Pobierz GPX trasy

Cyklo Gdynia MTB 2015 - Fotosy

Zobacz co działo się dwa lata temu

Cyklo Gdynia MTB 2016 - Fotosy

Zobacz jak ścigaliśmy się w ubiegłym roku

Pin It on Pinterest