Cyklo Żuchliński MTB

Metryka

Cyklo MTB 1/4

Impreza nr 1 w naszej serii MTB

Data

9 kwietnia 2017

Miejsce

Gdynia

Trasy

MINI   26,6 km z przewyższeniem 610 m
MEGA    53,2 km z przewyższeniem 1 220 m
FIT    6,2 km z przewyższeniem 151 m

Informacje

Żuchliński

Oferta Sponsora Tytularnego

Trasa

Mapy i profile tras

Regulamin

Pobierz .pdf

FAQ

Pytania i odpowiedzi

Wyniki

Zajrzyj po imprezie

Zdjęcia

Dostępne dzień po imprezie

Klasyfikacje

Seria Cyklo MTB

Sponsorzy

Sponsor tytularny

Sponsor

Sponsor

Sponsor

Sponsor

Sponsor

Sponsor

Sponsor

Partnerzy

Partnerzy medialni

Szczegóły

FAQ

O Cyklo Żuchliński MTB

Impreza debiutuje w kalendarzu Cyklo i Trójmiejskiego Stowarzyszenia Rowerowego.
Impreza realizowana we współpracy z P.H.U. Żuchliński S.J., która to firma została Sponsorem Tytularnym wydarzenia.

Dowiedz się więcej: zuchlinski.com.pl

Jak wystartować?

Start w wyścigu z serii Cyklo nie wymaga szczególnych zabiegów. Trzeba pamiętać o trzech podstawowych krokach:

1. Wykup swój pakiet startowy z możliwie dużym wyprzedzeniem. Wszystkie czynności wykonasz nie wstając od komputera. Pakiet kupisz także bezpośrednio przed startem w Biurze Imprezy, ale zalecamy nie pozostawianie formalności na ostatnią chwilę. Wcześniejszy zakup to niższy koszt oraz spokojna głowa w dniu startu.
Kupuję Pakiet Startowy

2. Potwierdź swój start w Biurze Imprezy – odbierzesz swój numer i chip do pomiaru czasu oraz pozostałe składowe pakietu startowego. Biuro Imprezy otwarte jest także w dzień poprzedzający wydarzenie, a w niektórych przypadkach także dwa dni przed terminem. W przypadku imprezy CYKLO Żuchliński MTB zapraszamy po odbiór pakietu startowego już w piątek 7 kwietnia do salonu Rowerowego Żuchliński w godzinach od 15:00 do 18:00. Adres sklepu i mapa dojazdu

9 kwietnia Spóźnialscy będą mogli nie tylko odebrać pakiet startowy, ale również zapisać się na wyścig w Miasteczku Zawodów! Prosimy nie odwlekać przyjazdu do biura na ostatnią chwilę! Warto zostawić sobie kilkadziesiąt minut na przypięcie numeru startowego, montaż chipa i odpowiednią rozgrzewkę przed startem. Adres Miasteczka zawodów: ul. Jana III Sobieskiego 64 b k. Karczmy Zochlina 

3. Otrzymany numer startowy oraz chip zamontuj zgodnie z instrukcjami przedstawionymi na poniższych infografikach. Pamiętaj, że w części wyścigów obowiązują sektory startowe. Sprawdź lokalizację swojego sektora na planie Miasteczka Imprezy.
numer startowy – montujemy z przodu na kierownicy

Sztyca podsiodłowa

Chip – pancerze pod kierownicą /chip do zwrotu na mecie/


Kto może wystartować?

Odpowiedź brzmi – każdy. Cyklo Żuchliński MTB to impreza przeznaczona dla wszystkich posiadaczy dwóch kółek. Przygotowujemy trasy o bardzo różnym stopniu trudności, aby każdy znalazł odpowiednią dla siebie opcję.

Czym jest Cyklo MTB?

Cyklo MTB to seria imprez MTB, na którą w 2017 roku składają się:
Cyklo Żuchliński MTB | 9 kwietnia 2017
Cyklo Gdynia MTB | 23 kwietnia 2017
Cyklo Sierakowice MTB | 4 czerwca 2017
Cyklo Krokowa MTB | 17 września 2017

Można uczestniczyć w dowolnej liczbie imprez – Pakiety Startowe dostępne są dla każdej z nich osobno. Jednak dodatkową atrakcję – od tego roku – stanowić będzie klasyfikacja łączna, pozwalająca bawić się rywalizacją także w skali całego sezonu.

Jest zatem oczywiste, że warto startować w każdej imprezie cyklu!

Zależy nam, aby nie ograniczać klasyfikacji do ścisłej czołówki i pozwolić na zabawę także tym uczestnikom, którzy niekoniecznie widzą siebie w pierwszej dziesiątce na mecie;) Dlatego reguły rywalizacji zostały skonstruowane w odpowiedni sposób.

Wszystkie szczegóły poznasz na stronie Klasyfikacje w zakładce “ZASADY”, zaznaczonej na czerwono w tabeli dotyczącej Cyklo MTB.

Żuchliński

Żuchliński - sklep rowerowy

Już od ponad 25 lat staramy się zaszczepić w Was pasję do rowerów. Wykwalifikowany personel oraz doświadczeni serwismeni dokładają wszelkich starań aby jazda jednośladem była przyjemna i dostosowana do Waszych potrzeb, bo rowery to nie tylko hobby, ale przede wszystkim styl życia. Jesteśmy tym bardziej szczęśliwi i zaszczyceni, że możemy się dzięki Wam i dla Was zmieniać. Nowy wygląd zewnętrzny naszego salonu jest wyrazem naszej wdzięczności dla Was, a także rezultatem wieloletnich starań o sklep rowerowy z prawdziwego zdarzenia, cieszący się znakomitą renomą w całej Polsce. Początki były bowiem trudne. Wyobraźcie sobie, że w 1991 roku rodzinny biznesik mieścił się zaledwie w niewielkim garażu. Dziś natomiast trudno, jadąc główną drogą z Gdyni do Rumi nie zauważyć budynku salonu rowerowego Żuchliński, w którym z pomocą rowerowych pasjonatów dobierzesz Sobie i Swoim pociechom idealny jednoślad, ubierzesz się na wycieczkę lub wyścig od stóp do głowy, a także znajdziesz każdą najmniejszą nawet część, której brakuje Twojemu rowerowi. Dziel z nami miłość do rowerów, z salonem rowerowym Żuchliński stanie się to prostsze i jeszcze przyjemniejsze.

Więcej: www.zuchlinski.com.pl/

 

Trasa

Opis trasy
Pętla 26,6 km

MINI 1 x pętla
  26,6 km z przewyższeniem 610 m

MEGA 2 x pętla
   53,2 km z przewyższeniem 1 220 m

Dystans FIT | Rozpocznij przygodę z MTB!
   6,2 km z przewyższeniem 151 m

26 kilometrową pętlę zaczynamy najdłuższym na rundzie selektywnym, długim, szerokim i łatwym technicznie podjazdem z różnicą przewyższeń ponad 100 metrów. Po podjeździe czeka nas tylko chwila wytchnienia na krótkim płaskim odcinku i łagodnym oraz łatwym technicznie zjeździe. Tu warto złapać oddech, bo to jedno z nielicznych tego typu miejsc na trasie. Po nim następują interwałowe podjazdy i zjazdy przeplatane odcinkami singli. Zwłaszcza odcinek od 16 do 18 kilometra to trudny technicznie fragment, pokonywany z małą prędkością. Kulminacją jest niesamowity widok na Gdynię, po którym następują bardzo szybki zjazd w grząskim piachu i uwaga, skręt w lewo 90 stopni! Kolejny odcinek pięknego singla mamy na Długiej Górze, z której jedziemy zjazdem, na którym trzeba zachować maksimum koncentracji. Później już „tylko” ostatnie kilometry do mety, czyli podjazd na krzyżówkę oraz zjazd singlem.
Zachowajcie czujność do końca, metę już będzie widać i pewnie słychać, ale wykrzesajcie jeszcze z siebie trochę sił i koncentracji – widzimy się na mecie.

Dystans FIT to trasa dystansu MINI w pigułce. Najpierw długi i łatwy technicznie podjazd, potem długi i łatwy technicznie zjazd, do tego techniczny singiel i dalej już prosto do mety. To trasa dla kogoś, kto chciałby poczuć klimat prawdziwego MTB i naszej trasy w wydaniu bardziej „wyczynowym”, ale nie czuje się na siłach lub dopiero zaczyna swoją przygodę z rowerem.

Mapa i profil trasy

Pętla zasadnicza

Pobierz GPX trasy

Trasa Dystansu FIT | Rozpocznij przygodę z MTB!

Pobierz GPX trasy FIT

Mapa i profil trasy

Pętla zasadnicza

Pobierz GPX trasy

Trasa Dystansu FIT | Rozpocznij przygodę z MTB!

Pobierz GPX trasy FIT

Mapa i profil trasy

Pętla zasadnicza

Pobierz GPX trasy

Trasa Dystansu FIT | Rozpocznij przygodę z MTB!

Pobierz GPX trasy FIT

Cyklo Gdynia MTB 2015 - Fotosy

Poznaj inne imprezy MTB Cyklo

Cyklo Gdynia MTB 2016 - Fotosy

Poznaj inne imprezy MTB Cyklo

Pin It on Pinterest