Energa Cyklo Cup – zaczynamy!

27 styczeń 2018 | Cyklo SZOSA, Ogólna, Riders Corner

Energa Cyklo Cup – kolejny krok

Tegoroczna edycja Cyklo Szosa będzie drugą kolejną serią organizowaną pod tą marką. To właśnie w ubiegłym roku organizowane wcześniej imprezy jednodniowe zostały połączone w cykl z klasyfikacją generalną. W tym roku seria będzie jeszcze bogatsza, a oprawa wyjątkowa.
Nasza seria zyskała Sponsora Tytularnego, Grupę Energa.
Dlatego też Cyklo Szosa w roku 2018 organizowana będzie pod marką ENERGA CYKLO CUP!

„Jako Stowarzyszenie traktujemy to przede wszystkim jako wyraz zaufania do nas jako organizacji. Jednocześnie zainteresowanie tak wielkiej marki sponsoringiem Cyklo Szosa dowodzi, że nasze wysiłki w ostatnich latach zmierzały we właściwym kierunku. Rozwijaliśmy swoje imprezy, z roku na rok wykonując progres i starając się wzbogacać i udoskonalać naszą ofertę. To przyniosło efekt.” – podkreśla Bartłomiej Glaas, Prezes Trójmiejskiego Stowarzyszenia Rowerowego

Wypowiedź dla audycji „Z boisk i stadionów” Radia Gdańsk – Bartłomiej Glaas plik .mp3; 8.1MB

Oczywiście dzięki wsparciu Grupy Energa, także rok 2018 stanowić będzie kolejny krok dla rozwoju Cyklo Szosa. Energa Cyklo Cup oznaczać będzie jeszcze więcej imprez oraz da szansę na dalsze podnoszenie poziomu organizacji.

Jednocześnie, chcąc podkreślić dla kogo organizujemy swoje imprezy, postanowiliśmy wzbogacić komunikację dla wszystkich naszych imprez o hasło
„startujesz = wygrywasz”

Przekaz jest prosty – organizujemy nasze wydarzenia dla każdego, kto cieszy się jazdą na rowerze. Każdy kto czuje radość z kręcenia i chce od czasu do czasu stanąć obok innych na linii startu jest mile widziany. Podstawowym kryterium sukcesu jest już sam start, bo każdy kto dotrze do tego etapu już jest zwycięzcą. Oczywiście organizujemy wyścigi, więc są ona naturalną ofertą także dla tych, którzy nie tylko chcą przejechać kilkadziesiąt kilometrów w miłym towarzystwie, ale także mają ambicje się ścigać. Zapraszamy wszystkich, bo każdy znajdzie w Energa Cyklo Cup swoje miejsce.

Warto zaznaczyć także jakie są nasze intencje i skąd czerpiemy inspirację dla naszej pracy.

„Rozwój oferty konsultujemy z uczestnikami, co roku badając ich satysfakcję i szukając weryfikacji planów na kolejny sezon. – mówi Bartłomiej Glaas – To jest nasza licencja. Otrzymujemy ją od ludzi, którzy nie chcą być zawodowcami na jeden dzień. Oni są nimi przez cały rok, znajdując czas na przygotowania, trening, starty i często samodzielną opiekę nad sprzętem. Trzeba być „profi”, by podołać temu wszystkiemu w trakcie normalnego, pełnego obowiązków, zajęć i wyzwań dnia. Dlatego pytamy uczestników o zdanie, bo przede wszystkim oferujemy im rozrywkę, mamy być odskocznią od codzienności, ale taką, na którą poświęcą swój drogocenny czas. Chcemy spełniać ich oczekiwania, a nie narzucać reguły.
Poza tym czym byłby nawet najlepszy trening bez startów i stanięcia obok ludzi z taką samą pasją. Rywalizacja jest z przymrużeniem oka, ale adrenalina jest prawdziwa:) Dlatego tym roku postanowiliśmy zaoferować aż 6 potężnych dawek adrenaliny i świetnej zabawy, do czego przyczyniła się także Grupa Energa.”

Starając się docenić licznie stawiających się na starcie uczestników i ich wyjątkowość, staramy się także pod tym kątem formułować strategię marketingową.

„Sponsorom nie proponujemy pakietów z elementami krępującymi indywidualność uczestników, a koszt koszulki niepotrzebnie windowałby wpisowe. Peleton musi być kolorowy, różnorodny. Nie wspominając już o względach taktycznych. Gdy zaczyna się ściganie, powinniśmy mieć możliwość rozpoznać rywala czy kolegę z teamu nie tylko z bliska, ale też choćby ze 100 metrów:)” – zaznacza Marta Kamińska, członek zarządu Stowarzyszenia.

Rok 2018 to bardzo bogaty kalendarz i aż 6 imprez na szosie. Będzie więc gdzie rywalizować, a zróżnicowane trasy z różnymi profilami i finiszami pozwolą wszystkim na wykorzystanie swoich najmocniejszych stron w rywalizacji w klasyfikacji generalnej.

Kalendarz

Kalendarz wygląda następująco:
Cyklo Gniewino | 22 kwietnia 2018
Cyklo Lębork | 20 maja 2018
Cyklo Strzepcz | 24 czerwca 2018
Cyklo Pętla Reja | 22 lipca 2018
Cyklo Pelplin | 12 sierpnia 2018
Cyklo Kartuzy | 1 września 2018

Widać od razu, że utrzymanie optymalnej formy od kwietnia do września nie będzie sprawą prostą, zwłaszcza, że imprezy będą rozgrywane w dość równych odstępach czasu.

Cyklo SZOSA pozostaje jedyną „ligą szosową” z klasyfikacją generalną. Informacje i regulamin dla całej serii na rok 2018 będzie wkrótce dostępny pod adresem Klasyfikacje.

Jak zawsze – oferujemy znakomite trasy „z charakterem”, ale dla każdego. To jedna z przyczyn powodujących, że wciąż szukamy nowych miejsc, odcinków „ikon”, jak w Gniewinie. Jednocześnie pilnujemy, by każda z nich dawała radość zarówno tym ścigającym się z rywalami, jak i walczącym z samym sobą;) Wykorzystujemy tutaj własne doświadczenia, bo sami regularnie jeździmy i uczestniczymy w imprezach MTB i na szosie.
Kalendarz obejmuje kultowe lub znakomicie przyjęte w roku ubiegłym trasy, a także nowe propozycje. W tym roku w Gniewinie finiszujemy na szczycie legendarnego podjazdu „pod zbiornik”, za czym tęskniła spora grupa sympatyków trasy nad Jeziorem Żarnowieckim. Ponownie będziemy w Strzepczu i Kartuzach, które sprawdziły się znakomicie. Nowe propozycje to Lębork i Pelplin, które świetnie uzupełnią całość serii. Do tego czeka na nas też powrót na Pętlę Reja w Sopocie!

Każda impreza będzie oferowała dwa dystanse. Trasa krótsza jest skalkulowana także dla tych, którzy nie co dzień pokonują długie dystanse na rowerze. Nie ma też przeszkód, aby startować na innych rowerach niż szosowe. Zdecydowana większość uczestników nie startuje dla konkretnego wyniku, a ich największym rywalem są oni sami i ich słabości. Można liczyć na fajną przygodę, a na trasie panuje atmosfera współpracy, a nie współzawodnictwa.

Trasa dłuższa, także ze względu na wartość całkowitego wzniesienia terenu, która na większej liczby kilometrów sumuje się do istotnych wartości, jest już dedykowana osobom o dobrym przygotowaniu. Także i na tym dystansie nikt nie popędza maruderów, ale trzeba mieć świadomość, że jest to spore wyzwanie.

Zapisy
Zapisy do imprez Energa Cyklo Cup (prowadzone osobno dla każdego z wydarzeń) tak jak dotychczas prowadzone będą za pośrednictwem serwisu elektroniczezapisy.pl.

Wystartowały zapisy na Żuchliński Cyklo Gniewino, pierwszą imprezę serii. Już w tej chwili na liście jest ponad 150 osób!
Wszystkie informacje na temat pierwszego wyścigu na stronie Cyklo Gniewino.

Sponsorzy i Partnerzy

Grono sponsorów w roku 2018: Nexus Consultants oraz firmy Target, ASE, Most, SI Consluting i SI E-commerce.
Partnerzy to: Shimano, BMG Goworowski, Stealth Nutrition
Patronat honorowy: Ambasada Republiki Francuskiej

INNE POSTY

Jedź z nami!

Newsletter

Archiwa

Facebook

Pin It on Pinterest