Cyklo Kartuzy

wyścig szosowy

Metryka

Data

18 wrzesień 2022

Miejsce

Kartuzy

Dystanse

Do wyboru 40 km (dwie pętle) i 80 km (cztery pętle).

Trudność trasy

 

Informacje

Trasa

Mapy i profile tras – opublikujemy wkrótce!

FAQ

Pytania i odpowiedzi

Wyniki

Zajrzyj po imprezie

Zdjęcia

Zajrzyj po imprezie! 

Partner Strategiczny

Partner

Sponsor

Partner Techniczny

Partner Techniczny

Partner Techniczny

Szczegóły

FAQ

O Cyklo Kartuzy

Cyklo Kartuzy po raz trzeci pojawi się w kalendarzu Cyklo i Trójmiejskiego Stowarzyszenia Rowerowego.
Impreza realizowana przy współpracy z Gminą Kartuzy, która została Partnerem Strategicznym wydarzenia.

 

Jak wystartować?

Start w wyścigu z serii Cyklo nie wymaga szczególnych zabiegów. Trzeba pamiętać o trzech podstawowych krokach:

1. Wykup swój pakiet startowy z możliwie dużym wyprzedzeniem. Wszystkie czynności wykonasz nie wstając od komputera. Pakiet kupisz także bezpośrednio przed startem w Biurze Imprezy.

2. Potwierdź swój start w Biurze Imprezy – odbierzesz swój numer i chip do pomiaru czasu oraz pozostałe składowe pakietu startowego.

Godziny Otwarcia Biura Zawodów w dniu imprezy 17 października:

od 10:30 – do ostatniego Klienta!

START13:00 Długi Dystans, 13:10 Krótki Dystans

UWAGA: PAMIĘTAJ O OBOWIĄZKU NOSZENIA MASECZKI!

MIASTECZKO ZAWODÓW /START / META – zobacz plan sytuacyjny! 

3. Otrzymany numer startowy oraz chip zamontuj zgodnie z instrukcjami przedstawionymi na poniższych infografikach.
Prawy bok zawodnika na wysokości biodra                                                           Sztyca podsiodłowa

Kto może wystartować?

Odpowiedź brzmi – każdy. Cyklo Kartuzy to impreza przeznaczona dla wszystkich posiadaczy dwóch kółek. Przygotowujemy trasy o bardzo różnym stopniu trudności, aby każdy znalazł odpowiednią dla siebie opcję. Zawodników o mniejszym stopniu zaawansowania zapraszamy na „Małą Pętlę”, bardziej zaawansowani kolarze mogą zmierzyć się z trasą „dużą”.

 

Czy uczestnicy muszą mieć rowery szosowe?

Absolutnie nie ma takiego wymogu. Na dystansie „Małej Pętli” każdy może startować na rowerze, jaki posiada i na jakim jeździ na co dzień, bez względu na to czy jest to rower miejski, mtb, trekkingowy czy szosowy. Rower musi być sprawny i wyposażony w dwa hamulce.

Wybór dystansu „Duża Pętla” sugerowalibyśmy zawodnikom, którzy posiadają rower szosowy – zwgl. na długość trasy, przewyższenia i limit czasu, który obowiązuje na tym dystansie.
Obowiązkowym wyposażeniem jest oczywiście również kask.

Czym jest Energa Cyklo Cup?

Energa Cyklo Cup to seria imprez szosowych, na którą w 2018 roku składają się:
Cyklo Lębork | 20 maja 2018
Cyklo Strzepcz | 24 czerwca 2018
Cyklo Pętla Reja | 22 lipca 2018
Cyklo Pelplin | 12 sierpnia 2018
Cyklo Kartuzy | 1 września 2018

Można uczestniczyć w dowolnej liczbie imprez – Pakiety Startowe dostępne są dla każdej z nich osobno. Jednak dodatkową atrakcję – od tego roku – stanowić będzie klasyfikacja łączna, pozwalająca bawić się rywalizacją także w skali całego sezonu.

Jest zatem oczywiste, że warto startować w każdej imprezie cyklu!

Zależy nam, aby nie ograniczać klasyfikacji do ścisłej czołówki i pozwolić na zabawę także tym uczestnikom, którzy niekoniecznie widzą siebie w pierwszej dziesiątce na mecie;) Dlatego reguły rywalizacji zostały skonstruowane w odpowiedni sposób.

Wszystkie szczegóły poznasz na stronie Klasyfikacje w zakładce „ZASADY”, zaznaczonej na czerwono w tabeli.

Kartuzy

Poznaj Gminę Kartuzy

Kartuzy są jednym z najpiękniejszych miejsc Szwajcarii Kaszubskiej. Położone wwojewództwie pomorskim, na północny – zachód od Gdańska z racji swego centralnego położenia oraz szczególnej dbałości mieszkańców o zachowanie tradycji regionu uważane są za stolicę Kaszub.Tereny wokół Kartuz charakteryzują się bogactwem przyrodniczych krajobrazów. Piękne lasy, malownicze wzgórza i doliny, przecinające łąki – jeziora i rzeki, nieskażone powietrze i upajająca cisza to podstawowe walory naszego regionu. Ponad połowa z prawie 20 tys. ha powierzchni całkowitej gminy porośnięta jest lasami a kolejne 5% powierzchni zajmują jeziora. Kartuzy są chyba jedynym miastem w Polsce, do którego z każdej strony wjeżdża się przez pięknie zachowane lasy, dlatego ziemia kartuska jest rajem dla ludzi spragnionych kontaktu z przyrodą. Takich miejsc nie ma w Europie zbyt wiele aby się o tym przekonać zapraszamy do Kartuz – stolicy Kaszub.

Kartuzy są siedzibą władz gminy: Burmistrza Kartuz oraz powiatu: Starosty Powiatu Kartuskiego. Obecnie obszar gminy zamieszkuje – 32.698 osób, w tym w mieście – 14.259 osób, a na wsi 18.439.

Dobre połączenie kolejowe z Trójmiastem obsługiwane przez Pomorską Kolej Metropolitalną oraz autobusowe z sąsiednimi powiatami sprawiają, że miasto jest dobrym punktem wyjściowym dla organizowania aktywnej turystyki.
Niewątpliwym atutem jest również bliskość autostrady A1 oraz oddalonego o 20 km Portu Lotniczego Gdańsk – Rębiechowo im. Lecha Wałęsy, dzięki czemu przybywając do nas z odległych miejsc, macie Państwo gwarancję szybkiego i bezpiecznego przemieszczania się. Piękne lasy, malownicze wzgórza i doliny, piękne jeziora, nieskażone powietrze to podstawowe walory naszego regionu. Kartuzy to miasto pięciu jezior, do którego z każdej strony wjeżdża się przez pięknie zachowane lasy, dlatego ziemia kartuska jest rajem dla ludzi spragnionych kontaktu z przyrodą. z czego około 50% stanowią lasy jeziora i rzeki. Życzliwość i gościnność miejscowych Kaszubów może zaskoczyć niejednego.
Takie walory komunikacyjne, turystyczne i krajobrazowe uczyniły Szwajcarię Kaszubską, a w tym ziemię kartuską, jednym z najatrakcyjniejszych miejsc wypoczynku i rekreacji w Polsce. Kaszuby to Mazury i Bieszczady w jednym.
Koniecznie trzeba do Kartuz przyjechać żeby się o tym przekonać. Zapraszamy do Kartuz – Stolicy Kaszub.
Turystyka
Urozmaicony krajobraz, liczne zabytki architektury, gęsta sieć dróg dojazdowych i turystycznych a przy tym cisza i wspaniałe powietrze powodują, że Kaszuby oceniane są jako jedno z najatrakcyjniejszych obszarów turystycznych w Polsce. Ziemia Kartuska stanowi
doskonałe miejsce do organizowania wycieczek pieszych, rowerowych, kajakowych, motocyklowych, samochodowych, a zimą również narciarskich. Amatorom turystyki pieszej proponujemy dwa szlaki piesze PTTK – czerwony: kaszubski oraz niebieski: kartuski.
Miłośników rowerów zapraszamy na trasy rowerowe – niebieską tzw. chmieleńską – z Kartuz przez Kosy do Chmielna oraz zielonej tzw. przyrodniczej – z Kartuz przez Łapalice, Mokre Łąki, Pomieczyńska Huta, Kolonia, Sianowo. Atrakcyjnymi są również szlaki Nordic Walking wytyczone wokół Kartuz oraz trasy rowerowe.
Na szczególne wyróżnienie wśród tras turystycznych zasługuj jeden z najpiękniejszych szlaków kajakowych w Polsce „Kółko Raduńskie” oraz tzw. „Droga Kaszubska”. Oprócz absolutnie niepowtarzalnych atrakcji krajobrazowo – przyrodniczych zaletą liczącego prawie
45 km i łączącego 10 kaszubskich jezior rynnowych „Kółka Raduńskiego” jest możliwość rozpoczęcia pokonywania szlaku praktycznie w dowolnym miejscu, co dodatkowo ułatwia dobrze rozwinięta infrastruktura noclegowo – gastronomiczna oraz możliwość wypożyczenia
kajaków w kilku miejscach trasy. „Droga Kaszubska” jest z kolei najpopularniejszym szlakiem Szwajcarii Kaszubskiej wśród turystów zmotoryzowanych. Została wybudowana w latach 1965-67. Mieszane lasy bukowe, zielone pagórki, liczne jeziora otaczające Drogę są oazą spokoju i zachwycają nawet najbardziej wybrednych turystów. Za początek „Drogi Kaszubskiej” przyjęto skrzyżowanie dróg w Garczu skąd biegnie ona w kierunku Chmielna. Jest to jednak umowny początek trasy, bowiem ze względu na walory krajobrazowe podróż powinno się rozpoczynać od Kartuz.
Na trasie „Drogi Kaszubskiej” znajduje się bardzo urokliwe miejsce punkt widokowy Złota Góra z którego można podziwiać piękno krajobrazu kaszubskiego. Ze wzniesienia rozciąga się piękny widok na jeziora Wielkie Brodno i Ostrzyckie oraz Wzgórza Szymbarskie ze znajdującym się tuż za granicą gminy Kartuzy, mierzącym 328,6 m.n.p.m., najwyższym szczytem na Niżu Środkowoeuropejskim – Wieżycą. W 1968r. na Złotej Górze odsłonięto pomnik poświęcony bojownikom ruchu oporu z okresu II wojny światowej. Każdego roku na przełomie czerwca i lipca Złota Góra jest również miejscem organizacji największej imprezy plenerowej na Kaszubach – Truskawkobrania, które jest świętem kaszubskich rolników licznie uprawiających w powiecie kartuskim te zachwycające swoim smakiem owoce. Złota Góra jest też jednym z najważniejszych ośrodków promocji żeglarstwa i aktywnego spędzania wolnego czasu. Dzięki wsparciu finansowemu pozyskanemu z Unii Europejskiej na Złotej Górze zrealizowano projekt budowy Centrum Sportów Wodnych i Promocji Regionu w skład którego wchodzi nowoczesna marina żeglarska oraz największa na Pomorzu scena plenerowa. Turyści przybywający do Kartuz mają możliwość zapoznania się z ofertą Kartuskiej Pływalni Nëczk. Oprócz basenu można tu skorzystać z odnowy biologicznej, siłowni i kawiarenki. W sezonie letnim umiejętności pływackie można również doskonalić na kąpielisku gminnym nad Jeziorem Białym. Jezioro Białe należy do jezior przepływowych, jego powierzchnia wynosi 54,56 ha. Charakteryzuje się ono czystym, twardym, piaszczystym dnem. Bardzo dobra widoczność oraz gwałtowny uskok na granicy 25m powoduje, że jezioro jest rajem dla nurków, którzy licznie odwiedzają akwen. Nad jezioro chętnie także przybywają wędkarze, by w ciszy i spokoju łowić wspaniałe okazy ryb słodkowodnych.

 

Zdjęcia

Pin It on Pinterest