Gdańsk XC 2019

Metryka

Gdańsk XC 2019

Seria 3 imprez cross-country

Daty

15 czerwca 2019 | Czyżewskiego
29 czerwca 2019 | Matemblewo
27 lipca 2019 | Abrahama

Organizatorzy

Gdański Ośrodek Sportu
Trójmiejskie Stowarzyszenie Rowerowe

Trasy

Trzy imprezy i trzy różne odcinki legendarnych tras znanych każdemu fanowi XC w Trójmieście i okolicach

Informacje

Zapisy

1# Czyżewskiego

Zapisy

2# Matemblewo

Zapisy

3# Abrahama

Regulamin

1# Czyżewskiego 

Regulamin

2# Matemblewo

Regulamin

3# Abrahama

3# Wyniki

Sponsorzy i partnerzy

Organizator

Sponsor

Patron Medialny

Patron Medialny

Patron Medialny

Partnerzy

Partnerzy Medialni

Szczegóły

Nagrody

Jak wystartować?

Start w wyścigu z serii XC Gdańsk 2019  nie wymaga szczególnych zabiegów. Trzeba pamiętać o trzech podstawowych krokach:

1. Wykup swój pakiet startowy z możliwie dużym wyprzedzeniem. Wszystkie czynności wykonasz nie wstając od komputera. Pakiet kupisz także bezpośrednio przed startem w Biurze Imprezy, ale zalecamy nie pozostawianie formalności na ostatnią chwilę. Wcześniejszy zakup to niższy koszt oraz spokojna głowa w dniu startu.

ZAPISY

2. Potwierdź swój start w Biurze Imprezy – odbierzesz swój numer i chip do pomiaru czasu oraz pozostałe składowe pakietu startowego.

MAPA MIASTECZKA ZAWODÓW

Godziny odbioru pakietów startowych:

15 czerwca – od 7:30 do ostatniego klienta – Miasteczko Zawodów 

Godziny startów:

3. Otrzymany numer startowy oraz chip. Numer startowy montujemy na kierownicy, chip na sztycy podsiodłowej za pomocą opasek zaciskowych, które znajdują się w pakietach startowych.

Geneza

XC Gdańsk - powrót

Zaplanowane na ten rok XC Gdańsk 2019  stanowi kontynuację  imprez rowerowych w regionie słynącym ze znacznej liczby kolarzy górskich. Trzy edycje, które odbędą się w tegorocznym sezonie, z pewnością przyciągną najlepszych zawodników.

Po kilku latach przerwy, już drugi rok z rzędu w Gdańsku ponownie będzie można wystartować w cyklu imprez kolarskich dla kolarzy amatorów na każdym poziomie wytrenowania. Ich organizatorem, podobnie jak przed laty MTB Bike Tour Gdańsk, będzie Gdański Ośrodek Sportu przy współpracy z Trójmiejskim Stowarzyszeniem Rowerowym. Zawody MTB w formule XC (cross-country) to możliwość rywalizacji na krótkich i widowiskowych pętlach na pięknych terenach Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. To również możliwość startu dla wszystkich kategorii wiekowych, począwszy od dzieci na rowerkach biegowych, skończywszy na kategorii dla seniorów.

Warto podkreślić, że to jedyny tego typu cykl imprez XC na Pomorzu. Trasy biec będą przez – Czyżewskiego, Matemblewo oraz Abrahama, możliwość rywalizacji dla każdego – do startu wystarczy rower wyposażony w dwa hamulce oraz kask – a na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.

Pin It on Pinterest