Cyklo Gdynia

Metryka

Cyklo SZOSA 2/4

Impreza nr 2 w naszej szosowej serii

Data

25 czerwca 2017

Miejsce

Gdynia. Start i meta na Skwerze Kościuszki

Patronat

Ambasador Republiki Francuskiej w Polsce

Mistrzostwa

Startujemy na tej samej trasie co zawodowcy walczący o tytuł Mistrza Polski w Kolarstwie Szosowym.

Trasy

  44 km z minimalną różnicą wzniesień
  134 km z dużą sumą przewyższeń

Informacje

Gdynia

Poznaj to wyjątkowe miasto

Pakiety startowe

Dwa pakiety do wyboru

Trasa

Mapy i profile tras

Regulamin

Pobierz .pdf

FAQ

Pytania i odpowiedzi

Wyniki

Zajrzyj po imprezie

Zdjęcia

Czeka kilka galerii zdjęć!

Racebook

Wyścig w pigułce

Sponsorzy

Partner Strategiczny

Sponsor

Sponsor

Sponsor

Sponsor

Sponsor

Sponsor

Sponsor

Port Gdynia

Partnerzy

[meteor_slideshow slideshow=”cyklo-szosa-2017-partnerzy” metadata=”align: 'center'”]

Partnerzy medialni

[meteor_slideshow slideshow=”cyklo-szosa-2017-medialni” metadata=”align: 'center'”]

Szczegóły

FAQ

O Cyklo Gdynia

Tegoroczna edycja wyścigu Cyklo Gdynia będzie już piątą kolejną imprezą organizowaną pod tą marką. To największy i najważniejszy wyścig z serii Cyklo i wśród imprez organizowanych przez Trójmiejskie Stowarzyszenie Rowerowe.

Zarówno charakterystyka trasy jak i sceneria od startu do mety nadają mu wyjątkowy charakter wydarzenia najwyższej rangi dla każdego kolarza amatora. Jak co roku – każdy uczestnik może także liczyć na profesjonalne zabezpieczenie trasy, co w połączeniu z wysokiej jakości nawierzchnią dróg daje szansę na posmakowanie prawdziwego ścigania.

Jest to też wyścig najbardziej prestiżowy, z wyjątkową oprawą. Miasteczko zawodów, linia startu oraz meta umiejscowione są w najbardziej charakterystycznym miejscu miasta – na Skwerze Kościuszki. Organizacja wyścigu z przejazdem przez centrum miasta oraz „zaanektowaniem” na cały dzień „pocztówkowej” lokalizacji w Gdyni możliwa jest dzięki wsparciu Miasta Gdynia oraz Gdyńskiego Centrum Sportu.

Impreza ma już swoją renomę, a także grono zagorzałych zwolenników i uczestników. Jak co roku, także i teraz liczymy na rekordową frekwencję. Ponownie do wyboru dwa dystanse, „sprinterski” 44 km oraz – dla osób z bardziej zaprawioną w bojach „nogą” – 134 km. Szczegóły w dziale Trasa.

Niezbędnik Startującego! Miasteczko Zawodów, Biuro, Parkingi, Dojazdy!

Start w wyścigu z serii Cyklo nie wymaga szczególnych zabiegów. Trzeba pamiętać o trzech podstawowych krokach:

1. Wykup swój pakiet startowy z możliwie dużym wyprzedzeniem. Wszystkie czynności wykonasz nie wstając od komputera. Pakiet kupisz także bezpośrednio przed startem w Biurze Imprezy, ale zalecamy nie pozostawianie formalności na ostatnią chwilę. Wcześniejszy zakup to niższy koszt oraz spokojna głowa w dniu startu.
Kupuję Pakiet Startowy

2. Potwierdź swój start w Biurze Imprezy – odbierzesz swój numer i chip do pomiaru czasu oraz pozostałe składowe pakietu startowego. Biuro Imprezy otwarte jest także w dzień poprzedzający wydarzenie, a w niektórych przypadkach także dwa dni przed terminem.
Uwaga: zapraszamy do Biura Zawodów już w sobotę na Skwer Kościuszki w godzinach od 14:00 do 19:00 w Miasteczku Zawodów 🙂 przy okazji zapisów/odbioru pakietu będzie można zobaczyć walkę Pań o tytuł MP

25 czerwca w dzień imprezy również zapraszamy do zapisów i odbioru pakietów startowych w Biurze Zawodów na Skwerze Kościuszki – Mapa MIASTECZKA ZAWODÓW

UWAGA! – dla Zawodników przygotowaliśmy parking – jak dojechać na parking  – SPRAWDŹ! 

3. Otrzymany numer startowy oraz chip zamontuj zgodnie z instrukcjami przedstawionymi na poniższych infografikach. Pamiętaj, że w części wyścigów obowiązują sektory startowe. Sprawdź lokalizację swojego sektora na planie Miasteczka Imprezy.

Prawy bok zawodnika na wysokości biodra

Sztyca podsiodłowa
[/one_third_last]


Kto może wystartować?

Odpowiedź brzmi – każdy. Cyklo Gdynia to impreza przeznaczona dla wszystkich posiadaczy dwóch kółek. Przygotowujemy trasy o bardzo różnym stopniu trudności, aby każdy znalazł odpowiednią dla siebie opcję.

Trasa 40 km jest – poza jednym podjazdem – bardzo łagodna i mogą się z nią mierzyć także osoby nie co dzień pokonujące takie dystanse na rowerze. Zdecydowana większość uczestników nie startuje dla konkretnego wyniku, a ich największym rywalem są oni sami i ich słabości. Można liczyć na fajną przygodę, a na trasie panuje atmosfera współpracy, a nie współzawodnictwa.

Dystans 125 km, także ze względu na wartość całkowitego wzniesienia terenu wynoszącą słuszne 1323 metry – oczywiście w górę; – jest już dedykowany osobom o dobrym przygotowaniu. Także i na tym dystansie nikt nie popędza maruderów, ale trzeba mieć świadomość, że gdy pierwszy raz poczujemy wyraźny wzrost tętna na podjeździe ulicą Małokacką, to do mety pozostanie jeszcze prawie 120 km.

Czy uczestnicy muszą mieć rowery szosowe?

Absolutnie nie ma takiego wymogu. Na dystansie „Małej Pętli” każdy może startować na rowerze, jaki posiada i na jakim jeździ na co dzień, bez względu na to czy jest to rower miejski, mtb, trekkingowy czy szosowy. Rower musi być sprawny i wyposażony w dwa hamulce.

Wybór dystansu „Duża Pętla” sugerowalibyśmy zawodnikom, którzy posiadają rower szosowy – zwgl. na długość trasy, przewyższenia i limit czasu, który obowiązuje na tym dystansie.
Obowiązkowym wyposażeniem jest oczywiście również kask.

Czym jest Cyklo SZOSA?

Cyklo SZOSA to seria imprez szosowych, na którą w 2017 roku składają się:
Cyklo Gniewino | 30 kwietnia 2017
Cyklo Gdynia | 25 czerwca 2017
Cyklo Strzepcz | 9 lipca 2017
Cyklo Kartuzy | 2 września 2017

Można uczestniczyć w dowolnej liczbie imprez – Pakiety Startowe dostępne są dla każdej z nich osobno. Jednak dodatkową atrakcję – od tego roku – stanowić będzie klasyfikacja łączna, pozwalająca bawić się rywalizacją także w skali całego sezonu.

Jest zatem oczywiste, że warto startować w każdej imprezie cyklu!

Zależy nam, aby nie ograniczać klasyfikacji do ścisłej czołówki i pozwolić na zabawę także tym uczestnikom, którzy niekoniecznie widzą siebie w pierwszej dziesiątce na mecie;) Dlatego reguły rywalizacji zostały skonstruowane w odpowiedni sposób.

Wszystkie szczegóły poznasz na stronie Klasyfikacje w zakładce „ZASADY”, zaznaczonej na czerwono w tabeli.

Patronat Ambasadora Francji


Całość serii Cyklo SZOSA jest w roku 2017 objęta Patronatem Ambasadora Republiki Francuskiej.
Każda z imprez odnosić się będzie do kolorów francuskiej flagi. Zwycięzcy otrzymają zatem odpowiednio: w Cyklo Gniewino – koszulkę niebieską, w Cyklo Gdynia – koszulkę białą, w Cyklo Strzepcz – koszulkę czerwoną, a w Cyklo Kartuzy, na podsumowanie sezonu, koszulkę trójkolorową.

Mistrzostwa Polski

W roku 2017 Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Szosowym odbędą się w Gdyni (w dniach 21-25 czerwca).
Cyklo Gdynia stanie się częścią tej imprezy, stanowiąc jedyne wydarzenie dedykowane amatorom. Będziemy mieli okazję pokonać dokładnie te same trasy, którymi bezpośrednio po nas przejadą zawodowcy z Rafałem Majką i Michałem Kwiatkowskim włącznie.
Zapowiada się więc nie lada atrakcja! Cyklo Gdynia zawsze warto mieć w kalendarzu, ale w tym roku okoliczności są absolutnie wyjątkowe.

Miasto Gdynia

Poznaj to wyjątkowe miasto

Jest jednym z najmłodszych polskich miast. Tu jest port – wrota do Polski i wizytówka Gdyni. Należy on do bałtyckiej czołówki, będąc nie tylko miejscem przeładunków, ale – międzynarodowym centrum biznesu. Gdynia to także cztery nowoczesne stocznie. Tu jest wielki węzeł komunikacyjny – kolejowo-drogowo-morski i w niedalekiej przyszłości – lotniczy – z bezpośrednimi połączeniami do najważniejszych miast kontynentu.

Kiedy w 1920 r., po I wojnie światowej, w wyniku Traktatu Wersalskiego, Polska odzyskała dostęp do morza, tu – w małej rybackiej wsi – postanowiono zbudować nowoczesny port, a także miasto. I tak Gdynia stała się jedną z największych inwestycji narodowych, która wyzwoliła ogromna energię i przedsiębiorczość. W ciągu zaledwie kilkunastu lat – do wybuchu II wojny światowej – zmieniła się w ponad 100-tysięczne miasto i największy port nad Bałtykiem.

Od początku miała i nadal ma szczęście do ludzi, których wabiła i wabi słonecznością, pogodą ducha, optymizmem. Przybywali do niej i nadal przybywają ci najbardziej niepokorni, odważni i pomysłowi, którym gdzie indziej trudno realizować marzenia, śmiałe idee.

Była od zarania i jest dziś symbolem romantycznej przedsiębiorczości, zakorzenionej w rdzennie polskiej tradycji, której cechami szczególnymi są patriotyzm, odwaga, pragnienie wolności.

Więcej: www.gdynia.pl

 

Zdjęcia

Więcej zdjęć: gdynia.pl

Trasa

Opis tras

44 km

Trasa „małej pętli” jest rozgrywana na rundach w samym sercu Gdyni. To dokładnie 4 rundy po 11km przebiegające przez Skwer Kościuszki, ul. Świętojańską i kierująca się w stronę Estakady Kwiatkowskiego, tam następuje nawrót o 180 stopni i powrót na Skwer Kościuszki. To niepowtarzalna okazja do tego, aby Wasi bliscy zobaczyli Was trzykrotnie podczas samego wyścigu. Trasa jest łatwa technicznie, szeroka i z dobrej jakości asfaltem. Te same rundy pokonują również Zawodowcy po powrocie z Kaszub i również w ilości 4!
Dystans dedykowany jest każdemu, kto częściej lub rzadziej wsiada na rower i jest gotów sprawdzić się w jeździe w dużej grupie. Trasa będzie więc stosunkowo łatwa, a największą trudność stanowić będzie sama liczba kilometrów do pokonania.
Mile widziani są wszyscy uczestnicy, bez względu na rodzaj roweru, na jakim chcą startować. Obowiązkowe jest posiadanie sprawnych hamulców, a na wyposażeniu każdego startującego musi być też kask.

134 km

Podobnie w przypadku pętli „dużej” – trasa ulegnie nieznacznemu wydłużeniu i po zmianach liczyć będzie 134 km. Nie zmieni się jej uroda i czeka nas znów piękna pętla po drogach kaszubskich gmin sąsiadujących z Gdynią. Jak zwykle w przypadku tego dystansu – zwracamy uwagę, że nie należy spodziewać się „wczasów”. Kto zna Gdynię i jej okolice wie, że to teren zróżnicowany. Malownicze pagórki będą się jeden po drugim „odkładały” w nogach, stopniowo przekonując nas, że mamy do czynienia z nie lada klasykiem. Dopiero sama końcówka przyniesie wytchnienie, pozwalając na pęd w dół, ponownie nad samą Zatokę i na Skwer Kościuszki. Właśnie w centrum Gdyni „pojawią się” dodatkowe względem ubiegłego roku kilometry – przejedziemy część pętli, jaką kilkukrotnie pokona też Elita.

Mapa i profil trasy 44 km

w 2017 roku nowa trasa na „Małej Pętli”

Mapa i profil trasy 44 km

w 2017 roku nowa trasa na „Małej Pętli”

Mapa i profil trasy 44 km

w 2017 roku nowa trasa na „Małej Pętli”

Mapa i profil trasy 134 km

pobierz GPX

Pełna wersja mapy (z profilem wysokościowym) w serwisie STRAVA: kliknij

Cyklo Gdynia 2016 cz. I - Fotosy

Pierwsza część galerii z ubiegłego roku

Cyklo Gdynia 2016 cz. II - Fotosy

Druga część galerii z ubiegłego roku

Cyklo Gdynia 2015 - Fotosy

Solidna porcja zdjęć sprzed dwóch lat

Pin It on Pinterest