Cyklo Krokowa MTB

Metryka

Niepodległa Cyklo MTB
3/3

Impreza nr 3 w naszej serii MTB

Data

19 sierpnia 2018

Miejsce

Krokowa

Trasy

dystans MEGA – 45 km

dystans MINI – 22,5 km

dystans FIT – 5-10 km

Informacje

Trasa

Mapy i profile tras

Regulamin

Pobierz .pdf

FAQ

Pytania i odpowiedzi

Wyniki

Sprawdź teraz

Zdjęcia

Dostępne dzień po imprezie

Klasyfikacje

Seria Cyklo MTB

Sponsorzy

Partner Główny

Partner Strategiczny

Sponsor

Sponsor

Sponsor

Sponsor

Sponsor

Sponsor

Sponsor Główny

Szczegóły

FAQ

O Cyklo Krokowa MTB

szczegóły niebawem

Jak wystartować?

Start w wyścigu z serii Cyklo nie wymaga szczególnych zabiegów. Trzeba pamiętać o trzech podstawowych krokach:

1. Wykup swój pakiet startowy z możliwie dużym wyprzedzeniem. Wszystkie czynności wykonasz nie wstając od komputera. Pakiet kupisz także bezpośrednio przed startem w Biurze Imprezy, ale zalecamy nie pozostawianie formalności na ostatnią chwilę. Wcześniejszy zakup to niższy koszt oraz spokojna głowa w dniu startu.
Kupuję Pakiet Startowy

2. Potwierdź swój start w Biurze Imprezy – odbierzesz swój numer i chip do pomiaru czasu oraz pozostałe składowe pakietu startowego.

odbiór pakietów będzie możliwy 19 września niedziela – od 8:30 do ostatniego Klienta – Miasteczko Zawodów, Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Żarnowcu, ul. Szkolna 2

3. Otrzymany numer startowy oraz chip zamontuj zgodnie z instrukcjami przedstawionymi na poniższych infografikach. Pamiętaj, że w części wyścigów obowiązują sektory startowe. Sprawdź lokalizację swojego sektora na planie Miasteczka Imprezy.

Numer startowy – montujemy z przodu na kierownicy.

Sztyca podsiodłowa

Chip – pancerze pod kierownicą /chip do zwrotu na mecie/


Kto może wystartować?

Odpowiedź brzmi – każdy. Cyklo Krokowa MTB to impreza przeznaczona dla wszystkich posiadaczy dwóch kółek. Przygotowujemy trasy o bardzo różnym stopniu trudności, aby każdy znalazł odpowiednią dla siebie opcję.

Czym jest Cyklo MTB?

Niepodległa Cyklo MTB to seria imprez MTB, na którą w 2018 roku składają się:
Cyklo Żuchliński MTB | 15 kwietnia 2018
Cyklo Gdynia MTB | 28 kwietnia 2018
Cyklo Krokowa MTB | 19 sierpnia 2018

Można uczestniczyć w dowolnej liczbie imprez – Pakiety Startowe dostępne są dla każdej z nich osobno. Jednak dodatkową atrakcję – od tego roku – stanowić będzie klasyfikacja łączna, pozwalająca bawić się rywalizacją także w skali całego sezonu.

Jest zatem oczywiste, że warto startować w każdej imprezie cyklu!

Zależy nam, aby nie ograniczać klasyfikacji do ścisłej czołówki i pozwolić na zabawę także tym uczestnikom, którzy niekoniecznie widzą siebie w pierwszej dziesiątce na mecie;) Dlatego reguły rywalizacji zostały skonstruowane w odpowiedni sposób.

Wszystkie szczegóły poznasz na stronie Klasyfikacje w zakładce „ZASADY”, zaznaczonej na czerwono w tabeli dotyczącej Cyklo MTB.

Krokowa

Poznaj jej uroki

Gmina Krokowa posiada ponad 18 – kilometrowy pas dostępu do morza. Piaszczyste, szerokie plaże miejscowości wypoczynkowych: Dębek, Białogóry i Karwieńskich Błot przyciągają wczasowiczów spragnionych wody, słońca i gorącego piasku. Amatorem sportów wodnych warto polecić przystanie w Brzynie i Lubkowie nad Jeziorem Żarnowieckim, gdzie na turystów czekają pomosty żeglarskie z nowoczesnym zapleczem oraz sprzęt pływający. Ciekawą wyprawą może być spływ kajakowy rzeką Piaśnicą z jeziora Żarnowieckiego, który kończy się w morskich wodach Bałtyku.

Gminę charakteryzuje urozmaicony krajobraz oraz bogactwo fauny i flory, północną część obszaru gminy włączono do Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. Poza tym cenne gatunki chronione są w rezerwatach przyrody zlokalizowanych na terenie Gminy Krokowa.

Niezaprzeczalnym walorem gminy jest dziedzictwo kulturowe zaznaczające się wieloma zabytkami o ogromnej wartości historycznej, wśród których miedzy innymi możemy wyróżnić: Kompleks 
Pałacowo – Parkowy w Krokowej, XIV – wieczny Zespół Klasztorny w Żarnowcu, pałac w Kłaninie, dwór w Prusewie, odtworzony przy rzece Piaśnicy słup graniczny z 1919 r. ustanawiający niegdyś granice polsko – niemiecką. Nie sposób przedstawić wszystkich atrakcji, których czekają na gości. Jedno jest pewne, wypoczynek na łonie natury, w nadmorskich miejscowościach gminy Krokowa, pozwoli wszystkim zmęczonym w szybkim czasie zregenerować siły.

Zdjęcia

Trasa

Opis tras

Start maratonu odbędzie się w pobliżu parkingu Szkoły Podstawowej w miejscowości Żarnowiec. W trasie wyścigu można wyróżnić zasadniczo dwie charakterystyczne części. Zgodnie z kierunkiem trasy, od startu licząc, pierwsza z nich jest płaska, szutrowa, szybka i względnie bezpieczna. Warto załapać się na niej w grupki i małe peletony aby skutecznie chronić się przed wiatrem na otwartym terenie. Od startu kierujemy się na wioskę Jeldzino, następnie nawrót i przemieszczamy się do drugiego odcinka trasy, w kierunku Jeziora Żarnowieckiego.
Po wjechaniu w las rozpocznie się zjazd inaugurujący górską i bardziej techniczną część trasy.  Przewagę zyskają zawodnicy umiejący szybko zjeżdżać i się wspinać. Na przemian tutaj te dwie czynność będą powtarzać się kilka razy. Specyfika tych przewyższeń jest mniej techniczna a bardziej wytrzymałościowa.
Nie mamy tu do czynienia z takim nachyleniem jak w typowym XC ale za to długości pochyłych odcinków są większe. Poza tym szerokość drogi będzie pozwalała na wyprzedzanie, co na pewno przysporzy ataków na podjazdach czy ogromnych szybkości na zjazdach. Po kilku kilometrach tej sekcji wypadamy na prostą, z której można jechać na metę lub skręcić w prawo na kolejne rundy.

 

Mapa i profil trasy

Obejrzyj na stronie GPSIES tutaj

Cyklo Krokowa MTB 2017 - Fotosy

Zobacz co działo się w ubiegłym roku

Pin It on Pinterest