Cyklo Sierakowice MTB

Metryka

Cyklo MTB 3/4

Impreza nr 3 w naszej serii MTB

Data

4 czerwca 2017

Miejsce

Sierakowice

Trasy

MINI   31 km z przewyższeniem 445 m
MEGA    60 km z przewyższeniem 890 m

Informacje

Sierakowice

Pojezierze Kaszubskie

Trasa

Mapy i profile tras

Regulamin

Pobierz .pdf

FAQ

Pytania i odpowiedzi

Wyniki

Zajrzyj po imprezie

Zdjęcia

Dostępne dzień po imprezie

Klasyfikacje

Seria Cyklo MTB

Sponsorzy

Partner Strategiczny

Sponsor

Sponsor

Sponsor

Sponsor

Sponsor

Sponsor

Sponsor

Partnerzy

[meteor_slideshow slideshow=”cyklo-mtb-2017-partnerzy” metadata=”align: ‚center'”]

Partnerzy medialni

[meteor_slideshow slideshow=”cyklo-mtb-2017-medialni” metadata=”align: ‚center'”]

Szczegóły

FAQ

O Cyklo Sierakowice MTB

Cyklo Sierakowice MTB debiutuje w kalendarzu Cyklo i Trójmiejskiego Stowarzyszenia Rowerowego.
Impreza realizowana we współpracy z Gminą Sierakowice, która została Partnerem Strategicznym wydarzenia.

Godziny startów/Program zawodów

Godziny Startów:

12:00 – start dystansu MEGA

12:10 – start dystansu MINI

12:15 – start dystansu FIT – rozpocznij przygodę z MTB

Dekoracje:

14:00 – przewidywany czas dekoracji dystansu MINI

15:30 – przewidywany czas dekoracji dystansu MEGA

godziny dekoracji moga zostać przesunięte, jeśli Zawodnicy walczący o podium będą jeszcze znajdować się na trasie

Jak wystartować?

Start w wyścigu z serii Cyklo nie wymaga szczególnych zabiegów. Trzeba pamiętać o trzech podstawowych krokach:

1. Wykup swój pakiet startowy z możliwie dużym wyprzedzeniem. Wszystkie czynności wykonasz nie wstając od komputera. Pakiet kupisz także bezpośrednio przed startem w Biurze Imprezy, ale zalecamy nie pozostawianie formalności na ostatnią chwilę. Wcześniejszy zakup to niższy koszt oraz spokojna głowa w dniu startu.
Kupuję Pakiet Startowy

2. Potwierdź swój start w Biurze Imprezy – odbierzesz swój numer i chip do pomiaru czasu oraz pozostałe składowe pakietu startowego. Nasze Biuro Zawodów będzie czekać na Ciebie już w piątek 2 czerwca od godziny 17:00 do 20:00 w Inkubatorze Przedsiębiorczości przy ul. Olimpijskiej 2 w Gdyni – parter salka B. W dzień imprezy czyli czerwca zapraszamy do odbioru pakietów startowych i zapisów w Biurze Zawodów  od godz. 8:00 do ostatniego klienta – w Gimnazjum im. Józefa Piłsudskiego w Sierakowicach.

3. Otrzymany numer startowy oraz chip zamontuj zgodnie z instrukcjami przedstawionymi na poniższych infografikach. Pamiętaj, że w części wyścigów obowiązują sektory startowe. Sprawdź lokalizację swojego sektora na planie Miasteczka Imprezy.

Numer startowy – montujemy z przodu na kierownicy.

Sztyca podsiodłowa/chip do zwrotu na mecie/

 

 

Kto może wystartować?

Odpowiedź brzmi – każdy. Cyklo Sierakowice MTB to impreza przeznaczona dla wszystkich posiadaczy dwóch kółek. Przygotowujemy trasy o bardzo różnym stopniu trudności, aby każdy znalazł odpowiednią dla siebie opcję. Na dystansie MINI wystartować mogą Zawodnicy, którzy ukończyli 16 lat (liczy się rok urodzenia), na dystansie MEGA do startu dopuszczone są osoby pełnoletnie. Na trasę dystansu FIT – rozpocznij przygodę z MTB zapraszamy wszystkich, którzy ukończyli 14 lat. Osoby niepełnoletnie przy zapisach zobowiązane są dostarczyć oświadczenie Opiekuna Prawnego – druk znajdziecie na naszej stronie! 

Czym jest Cyklo MTB?

Cyklo MTB to seria imprez MTB, na którą w 2017 roku składają się:
Cyklo Żuchliński MTB | 9 kwietnia 2017
Cyklo Gdynia MTB | 23 kwietnia 2017
Cyklo Sierakowice MTB | 4 czerwca 2017
Cyklo Krokowa MTB | 17 września 2017

Można uczestniczyć w dowolnej liczbie imprez – Pakiety Startowe dostępne są dla każdej z nich osobno. Jednak dodatkową atrakcję – od tego roku – stanowić będzie klasyfikacja łączna, pozwalająca bawić się rywalizacją także w skali całego sezonu.

Jest zatem oczywiste, że warto startować w każdej imprezie cyklu!

Zależy nam, aby nie ograniczać klasyfikacji do ścisłej czołówki i pozwolić na zabawę także tym uczestnikom, którzy niekoniecznie widzą siebie w pierwszej dziesiątce na mecie;) Dlatego reguły rywalizacji zostały skonstruowane w odpowiedni sposób.

Wszystkie szczegóły poznasz na stronie Klasyfikacje w zakładce „ZASADY”, zaznaczonej na czerwono w tabeli dotyczącej Cyklo MTB.

Gmina Sierakowice

W centrum Pojezierza Kaszubskiego

Gmina Sierakowice pięknie położona w centrum Pojezierza Kaszubskiego, wyróżnia się zarówno pod względem atrakcyjności turystycznej, jak również potencjału gospodarczego.

Sierakowice to jedna z najsilniejszych gospodarczo i demograficznie gmin. Mieszkańcy Gminy wyróżniający się dużą przedsiębiorczością i poszanowaniem dla pracy, wykorzystują wolne tereny pod inwestycje, co ma bardzo duży wpływ na rozwój gospodarczy. Z dużym powodzeniem rozwija się tu sektor małych i średnich firm, co świadczy o dużej przedsiębiorczości mieszkańców oraz dobrych warunkach do rozwoju biznesu. W gminie znajduje się ponad 1200 podmiotów gospodarczych, a w tym ponad 700 to zakłady usługowo-produkcyjne. Bardzo dobrze rozwinięta sieć handlowa i usługowa zabezpieczająca potrzeby nie tylko lokalne oraz liczna grupa małych podmiotów gospodarczych stanowią mocną stronę wyróżniającą tę gminę spośród innych. Gmina Sierakowice należy do najbardziej dynamicznie rozwijających się gmin w województwie pomorskim.

Położenie geograficzne i warunki jakie stwarza tu przyroda służą natomiast rozwojowi różnych form turystyki i wypoczynku. Do wypoczynku na Ziemi Sierakowickiej zachęca środowisko naturalne. Teren jest tu niezwykle bogato urzeźbiony, składają się na niego liczne wzgórza i doliny, a między nimi niezwykle malowniczo położone jeziora i lasy. Istniejące na terenie gminy Gowidliński Obszar Chronionego Krajobrazu i Kaszubski Park Krajobrazowy z prawdziwymi perłami czyli rezerwatami przyrody – Kurze Grzędy, Jezioro Turzycowe, Żurawie Chrusty – świadczą o wysokich walorach krajobrazowych i atrakcyjności okolic, pozwalają na wspaniały wypoczynek wszystkim szukającym ciszy i spokoju, a także stanowią swoisty raj dla wędkarzy, żeglarzy i grzybiarzy oraz stwarzają bardzo dobre warunki do uprawiania turystyki pieszej, rowerowej, konnej i sportów wodnych. Dogodne warunki wypoczynku na łonie natury wśród lasów, które kryją w sobie wiele unikalnych gatunków roślin i zwierząt oraz dużą ilość jezior, gdzie można złowić sieję, sielawę, szczupaka, okonia lub płoć spełniają oczekiwania licznych miłośników przyrody. Gmina Sierakowice to miejsce cieszące się uznaniem wśród turystów i wczasowiczów, idealne do wypoczynku nie tylko latem. O każdej porze roku można znaleźć tutaj coś interesującego.

Główną atrakcją turystyczną gminy jest oryginalna pamiątka po Papieżu Janie Pawle II 
– jedyny na Pomorzu Ołtarz Papieski – rzeźba – pomnik. Przy nim to właśnie w czerwcu 1999 r. Papież Polak odprawił mszę świętą w Pelplinie. Ołtarz Papieski usytuowany jest 
w centrum wsi i otoczony pięknym parkowym obszarem rekreacyjno – spacerowym nazwanym Parkiem Kulturowym Ośmiu Błogosławieństw, stanowiącym dumę i chlubę gminy. Cennym i wyjątkowym obiektem jest również zabytkowy Kościół Św. Marcina 
w Sierakowicach –ostatni drewniany kościół zbudowany w konstrukcji zrębowej na terenie województwa pomorskiego, pełniący obecnie funkcje społeczne, turystyczne, edukacyjne 
i kulturalne.

Na wizerunek Gminy składają się nie tylko potencjał gospodarczy, urokliwa przyroda 
i piękny krajobraz, dopełnia go bowiem wciąż żywa tu kultura kaszubska. Kwestią niezwykle godną pochwały jest dbałość o kontynuowanie i szerzenie języka i tradycji kaszubskich. Sierakowice są ośrodkiem regionalnej twórczości ludowej. Oprócz popularnego haftu kaszubskiego, lokalni twórcy wytwarzają rzeźby w drewnie, ceramikę z gliny, wyroby 
ze słomy, skóry i korzeni. Kaszubskie tańce i śpiewy regionalne pielęgnowane są zaś w tutejszych zespołach folklorystycznych.

Gmina Sierakowice może pochwalić się nowoczesną infrastrukturą oświatową, ochrony zdrowia oraz sportową. To tutaj organizowane są ciekawe wydarzenia sportowe i kulturalno-rozrywkowe. Sierakowice dziś to prężnie rozwijająca się gmina będąca atrakcyjnym miejscem zamieszkania, gdzie podejmowane przez samorząd działania i inwestycje przyczyniają się do rozwoju we wszystkich istotnych dziedzinach życia.

Poszanowanie tradycji i życzliwość to wizytówka tutejszych mieszkańców.

Więcej: www.sierakowice.pl/

 

Zdjęcia

Trasa

Opis tras
Pętla 31 km

MINI 1 x pętla
  31 km z przewyższeniem 445 m
MEGA 2x pętla (bez końcowych 2 km na pierwszym okrążeniu)
   60 km z przewyższeniem 890 m

Start naszej kolejnej edycji wyścigu MTB zaplanowaliśmy w Sierakowickim Gimnazjum na ul. Spacerowej, skąd kierujemy się drogą asfaltową w kierunku miejscowości Paczewo. Na niecałych 2 km  dojazdówki będziecie mieli okazję bezpiecznie znaleźć swojej miejsce w grupie, po czym skręcamy w szeroką drogę gruntową i kierujemy się na północ w kierunku Kamienicy Królewskiej. Nie dojeżdżając do drogi asfaltowej zawijamy w prawo 120 stopni i zaczynamy największe atrakcje tego dnia J. Trasa wyścigu prowadzi w okolicach Jeziora Jumno i Jeziora Potęgowskiego, trzykrotnie pokonujemy ciekawe podjazdy w jakże pięknych okolicznościach przyrody. Ten pierwszy podjazd może być technicznie niełatwy, zwłaszcza w przypadku opadów deszczu, po drugim wjeżdżamy w mocno „kręcącą” trasę (lewo – prawo  –  góra – dół), natomiast na trzecim podjeździe (do którego najpierw prowadzi zjazd – UWAGA nie będzie tam szybko ale niełatwo technicznie: grząsko, ślisko, wysoka trawa) będziecie mogli zobaczyć jaką macie stratę do zawodników przed Wami albo przewagę nad zawodnikami za Wami ze względu na dobrą widoczność podczas wjeżdżania serpentynami. Tak dojeżdżamy do najbardziej oddalonego od startu/mety miejsca skąd kierujemy się na południe. Po drodze czeka nas jeszcze chwila oddechu na odcinku asfaltowym, gdzie będzie czekał na Was bufet. Wracamy przez zabudowania Nowalczysko, gdzie po niewielkim podjeździe brukowanym skręcamy w prawo do lasu na wąskie drogi  i ścieżki leśne. Docieramy do szerokiego szutru na którym jest rozjazd na metę w lewo (MINI) lub w prawo (MEGA). Trasa może jeszcze ulec małym modyfikacjom.

Mapa i profil trasy

Pobierz GPX trasy

Pełna wersja mapy (z profilem wysokościowym) w serwisie Openrunner: kliknij

Mapa i profil trasy

Pobierz GPX trasy

Pełna wersja mapy (z profilem wysokościowym) w serwisie Openrunner: kliknij

Mapa i profil trasy

Pobierz GPX trasy

Pełna wersja mapy (z profilem wysokościowym) w serwisie Openrunner: kliknij

Cyklo Żuchliński MTB - Fotosy

Tak było na pierwszej imprezie sezonu 2017

Cyklo Gdynia MTB 2016 - Fotosy

Zobacz jak ścigaliśmy się w ubiegłym roku

Pin It on Pinterest