Cyklo Gniewino

Energa Cyklo Cup

Metryka

Cyklo SZOSA

Impreza nr 3

Data

19 maja 2019

Miejsce

Gniewino. Start z Placu Koncertowego w Czymanowie, Meta na szczycie zbiornika Żarnowieckiego

Dystanse

Do wyboru 46 km (dwie pętle) lub 92 (cztery pętle).

Trudność trasy

 

Informacje

Gniewino

Okolice Jeziora Żarnowieckiego

Trasa

Mapy i profile tras

Regulamin

Pobierz .pdf

FAQ

Pytania i odpowiedzi

Wyniki

Już są

Zdjęcia

Jak zwykle sporo zdjęć!

Klasyfikacje

Wszystko o Cyklo SZOSA

Sponsorzy

Sponsor Tytularny Cyklu

Partner Strategiczny

Sponsor

Sponsor

Sponsor

Sponsor

Sponsor

Szczegóły

FAQ

O Cyklo Gniewino

Tegoroczna edycja wyścigu Cyklo Gniewino będzie już szóstą kolejną imprezą organizowaną pod tą marką. To wyjątkowy wyścig, bo edycja z 2014 roku była historyczną pierwszą imprezą organizowaną przez Trójmiejskie Stowarzyszenie Rowerowe przy współpracy z PGE EO.

I jak co roku dzięki uprzejmości PGE Energia Odnawialna Partnerowi Strategicznemu wyścigu – kolarze mogą zmierzyć się z podjazdem pod Zbiornik Żarnowiecki, który na co dzień jest wyłączony z ruchu. Sezon 2018 można określić jako powrót do „Gniewińskich” korzeni. Podobnie jak w 2014 roku meta będzie usytuowana na szczycie zbiornika Żarnowieckiego, z tą różnicą, że w pierwszym wyścigu z historii Cyklo Gniewino finisz był na wysokości Kaszubskiego Oka.

Świetna lokalizacja nad Jeziorem Żarnowieckim, znakomita i – jak zwykle – perfekcyjnie zabezpieczona trasa. Jak zwykle – trzeba tu być!

Jak wystartować / kiedy odebrać pakiet / zapisać się?

Start w wyścigu z serii Cyklo nie wymaga szczególnych zabiegów. Trzeba pamiętać o trzech podstawowych krokach:

1. Wykup swój pakiet startowy z możliwie dużym wyprzedzeniem. Wszystkie czynności wykonasz nie wstając od komputera. Pakiet kupisz także bezpośrednio przed startem w Biurze Imprezy, ale zalecamy nie pozostawianie formalności na ostatnią chwilę. Wcześniejszy zakup to niższy koszt oraz spokojna głowa w dniu startu.

2. Potwierdź swój start w Biurze Imprezy – odbierzesz swój numer i chip do pomiaru czasu oraz pozostałe składowe pakietu startowego w następujących terminach:

  • 19 maj (niedziela) 8:30 – do ostatniego klienta – Plac Koncertowy Czymanowo

Godziny startów:

12:00 Duża Pętla

12:10 Mała Pętla i pozostałe sektory co 2 minuty 

3. Otrzymany numer startowy oraz chip zamontuj zgodnie z instrukcjami przedstawionymi na poniższych infografikach. Pamiętaj, że w części wyścigów obowiązują sektory startowe. Sprawdź lokalizację swojego sektora na planie Miasteczka Imprezy.

Prawy bok zawodnika na wysokości biodra

Sztyca podsiodłowa

Chip – pancerze pod kierownicą /chip do zwrotu na mecie/


Kto może wystartować?

Odpowiedź brzmi – każdy. Cyklo SZOSA to impreza przeznaczona dla wszystkich posiadaczy dwóch kółek. Przygotowujemy trasy o bardzo różnym stopniu trudności, aby każdy znalazł odpowiednią dla siebie opcję. Zawodników o mniejszym stopniu zaawansowania zapraszamy na „Małą Pętlę” gdzie do pokonania będą dwa okrążenia z dwukrotnym podjazdem pod zbiornik Żarnowiecki. Bardziej zaawansowani kolarze mogą zmierzyć się z trasą 92 km – czyli 4 okrążeniami.

 

Czy uczestnicy muszą mieć rowery szosowe?

Absolutnie nie ma takiego wymogu. Na dystansie „Małej Pętli” każdy może startować na rowerze, jaki posiada i na jakim jeździ na co dzień, bez względu na to czy jest to rower miejski, mtb, trekkingowy czy szosowy. Rower musi być sprawny i wyposażony w dwa hamulce.

Wybór dystansu „Duża Pętla” sugerowalibyśmy zawodnikom, którzy posiadają rower szosowy – zwgl. na długość trasy, przewyższenia i limit czasu, który obowiązuje na tym dystansie.
Obowiązkowym wyposażeniem jest oczywiście również kask. Szczegóły zasad dot. startu znajdują się w regulaminie imprezy w paragrafie 8 Uczestnictwo.

Gniewino

Poznaj Gminę Gniewino

Czymanowo – miejsce startu położone jest na północy województwa pomorskiego, w powiecie wejherowskim. Niewielka odległość od wybrzeża Morza Bałtyckiego (ok. 4 km od północnej granicy), okolice tobogactwo i piękno lasów oraz malownicze krajobrazy nad jeziorami: Żarnowieckim, Salińskim, Dąbrze, Czarnym oraz Choczewskim kuszą wszystkich pragnących znaleźć się w miejscu zacisznym, czystym i spokojnym.

W sąsiedztwie znajdują się z cztery wiejskie gminy powiatu wejherowskiego – od południowego wschodu z gminą wiejską Wejherowo, od południa z gminą Luzino, od południowego-zachodu z gminą Łęczyce, od północnego-zachodu z gminą Choczewo; oraz jedną gminą powiatu puckiego – od północnego-wschodu z gminą Krokowa. Obszar gminy omijają międzyregionalne trasy komunikacyjne, zarówno drogowe, jak i kolejowe. Najbliższa droga relacji Gdynia – Szczecin przebiega w odległości ok. 5 – 7 km od południowej granicy gminy. Przez gminę przebiega droga o randze regionalnej – relacji Wejherowo – Choczewo. Główny ośrodek gminy – miejscowość Gniewino, dzieli od ośrodka powiatowego – Wejherowa – odległość ok. 20 km.

Natomiast odległość od centrum Gdyni wynosi ok. 44 km, a od Gdańska – miasta wojewódzkiego – ok. 70 km. Główny ośrodek sąsiedniego powiatu – Lębork, położony jest tymczasem w odległości ok. 28 km od Gniewina. Najbliższe miejscowości nadmorskie to Białogóra oraz Dębki.

Więcej

Zdjęcia

Więcej zdjęć: kliknij

Wirtualny spacer po Gminie Gniewino: kliknij

Trasa

Opis tras 46 km i 92 km
Pętla 23 km

Trasa składa się z pętli o długości 23 km.
Dla krótszego dystansu pokonywana jest dwukrotnie (46 km), dłuższy oznacza 4 przejazdy (92 km).
Trudność trasy  

O stopniu trudności decyduje podjazd rozpoczynający się kilkaset metrów za linią startu. Zdecydowanie jest tu szansa na posmakowanie uroków wspinaczki. Strava (profil poniżej) pokazuje długość 1.4 km, średnie nachylenie 7% i 101 metrów różnicy wzniesień. Trasa podjazdu wiedzie drogą techniczną elektrowni szczytowo-pompowej, na co dzień jest ona zresztą zagrodzona szlabanami i niedostępna dla ruchu.

Każdy z dystansów startuje u podnóża a kończy ściganie na szczycie zbiornika Żarnowieckiego – Mała Pętla ma do pokonania 3 podjazdy, Duża Pętla 5.

Pozostała część trasy to w zasadzie w miarę równomierne konsumowanie tych wypracowanych na początku pętli 100 metrów w postaci lekko opadającego terenu aż do brzegów Jeziora Żarnowieckiego, gdzie po kolejnych 3 kilometrach zamykamy okrążenie.

Mapa i profil trasy
Total distance: 23462 m
Download file: 7328999-track-1558108412-41.gpx
Mapa i profil trasy
Total distance: 23462 m
Download file: 7328999-track-1558108412-41.gpx
Mapa i profil trasy
Total distance: 23462 m
Download file: 7328999-track-1558108412-41.gpx
Miasteczko zawodów

Pin It on Pinterest