Cyklo Sierakowice MTB za nami

5 czerwca 2017 | Cyklo MTB, Cyklo Sierakowice MTB, Ogólna

W ubiegłą niedzielę swój debiut w serii Cyklo MTB zaliczył wyścig w Sierakowicach. Czekała tam na nas iście „cyklokolarska” pogoda;), bardzo urozmaicona trasa i zupełnie nowy teren. Dzięki gościnności Wójta Gminy Sierakowice Pana Tadeusza Kobiela oraz Dyrektora Gimnazjum im. Józefa Piłsudskiego w Sierakowicach – Pana Krzysztofa Andryskowskiego mieliśmy bardzo duży komfort przeprowadzenia imprezy, a uczestnicy dostęp do infrastruktury szkoły, m.in. – co ważne – prysznica!

Przed startem zaczęło padać i już nie miało ochoty przestać do końca dnia, co paradoksalnie poprawiło trochę warunki jazdy w lesie. Wiemy, że nie poprawiły stanu napędu i pralek uczestników, ale jak mawiał klasyk – „sorry, taki mamy klimat”. Największe „atrakcje” tego dnia czekały na trasie w jej środkowej części i to tam rozegrały się losy wyścigów zarówno na małym, jak i na dużym dystansie. Bardzo duże trudności uczestnicy spotkali na niełatwym zjeździe, który spowodował niestety również kilka upadków. Na słowa uznania zasługuje m.in. Sławek Pituch, który dowiózł pierwsze miejsce do mety OPEN na dystansie MINI jadąc z poważną kontuzją.

Ogromne gratulacje należą się wszystkim uczestnikom wczorajszej imprezy, którzy pomimo średnio rokujących prognoz pogody stawili się licznie na starcie. Mamy nadzieję, że Sierakowice na stałe zagoszczą w naszym kalendarzu, tym bardziej, że trasa, a zwłaszcza jej środkowa część w okolicach Kamiennej Góry i jezior, ma bardzo duży potencjał na przeprowadzanie tego typu imprez, a miejsce jest niezwykle urokliwe!
Dziękujemy bardzo serdecznie za Wasze przybycie i widzimy się już niedługo… tym razem na szosie!

Wyniki:
Zwycięzcy na Dystansie Mini
wśród panów: Sławomir Pituch / Eurobike Kaczmarek Electric Team / 1:10:03
wśród pań: Zofia Rzeszutek / Klub Kolarski Lew Lębork / 1:28:35

Zwycięzcy na Dystansie Mega
wśród panów: Daniel Majkowski / Fti Racing Team / 2:20:39
wśród pań: Anna Świrkowicz / ASE Team / 2:43:25

Komplet oficjalnych wyników niebawem.
Galeria zdjęć dostępna tutaj.

Co czeka nas jeszcze w tym sezonie?
Już niedługo okazja do ponownego spotkania z serią Cyklo SZOSA.
Słynne Cyklo Gdynia w tym roku odbędzie się w czerwcu, wraz z Mistrzostwami Polski w Kolarstwie Szosowym. Będzie to wyjątkowa okazja by „otrzeć się” o najlepszych polskich kolarzy zawodowych, którzy rywalizować będą tego samego dnia i na tej samej trasie co amatorzy (start dzieli zaledwie 20 minut).
Nie przegap terminu zapisów! Tylko do 9 czerwca obowiązują preferencyjne stawki rejestracji. Wszystkie informacje na stronie wyścigu tutaj.

Partner Strategiczny

INNE POSTY

Jedź z nami!

Newsletter

Archiwa

Facebook

Pin It on Pinterest