Cyklo Strzepcz 2018 z rekordem frekwencji

26 czerwca 2018 | Cyklo Strzepcz, Cyklo SZOSA, ENERGA Cyklo Cup, Ogólna

Impreza w Strzepczu już za nami. Podsumowanie warto zacząć od zanotowania, że kolejni straceńcy zapoznali się z bardzo wymagającą trasą w Gminie Linia. Rekordowa frekwencja sięgająca 500 uczestników, dobra kolarska pogoda i miejscami silny wiatr zbudowały atmosferę wydarzenia nad Jeziorem Strzepcz.

Kluczową atrakcję stanowiła tutaj ponownie trasa bazująca na krótkiej, 16km pętli, na której niewiele jest płaskiego terenu, a do pokonania 3 trudne, sztywne podjazdy. Kilkukrotne jej pokonanie nie pozostawia nikogo obojętnym. Imprezy Energa Cyklo Cup zaprojektowane zostały w taki sposób, aby promować zawodników uniwersalnych, dobrze czujących się w każdym terenie. Cyklo Strzepcz ma tutaj imitować belgijskie klasyki, jak Liege-Bastogne-Liege. I trzeba przyznać, że choć z racji dystansu jest to „Staruszka” w pigułce, to niełatwo jest ją przełknąć;)

Nie zmieniło to jednak układu sił wśród najlepszych na długim dystansie (80 km). Tym razem najlepszy wśród Panów był Piotr Osiński (GK STG STAROGARD GDAŃSKI), wyprzedzając Marka Maciejewskiego z TTC Beretta i Krzysztofa Krzywego z Nexus Team.
Wśród Pań najlepsza okazała się Agata Sobota z FTI Racing Team, drugą na mecie Beatę Stankiewicz (Team Mustang Pasłęk) wyprzedając tylko o sekundę. Trzecia, Magdalena Zinkowska z Dadelo Huzar Bike Academy straciła już kilka minut.

Na krótszym dystansie, który wymagał trzykrotnego pokonania pętli i liczył 48 km, wśród Panów wygrał Łukasz Janic z STC Stargard, drugi był Tobiasz Kulikowski (Zdrowy Rower), a trzeci Patryk Korzeniak (Sztajfa Gołaś Bikes). Wśród Pań triumfowała Kinga Tomaszewska z FTI Racing Team, wyprzedzając o 5 sekund Kingę Zielińską z Gdańsk i Monikę Kulling z Klif MTB Team Chłapowo.

Warto zaznaczyć, że impreza została ponownie znakomicie przyjęta przez mieszkańców Gminy Linia, którzy – zwłaszcza w Strzepczu – brali aktywny udział w dopingowaniu uczestników do maksymalnego wysiłku. Wszystko wskazuje na to, że w Strzepczu spotkamy się ponownie za rok.

Wyniki: cyklo.info.pl/cyklo-strzepcz/
Zdjęcia: prawie tysiąc fotografii w dwóch galeriach tutaj

Przed nami w ramach ENERGA Cyklo Cup jeszcze w tym roku:
Cyklo Pętla Reja – Sopot | 22 lipca 2018
Cyklo Pelplin | 12 sierpnia 2018
Cyklo Kartuzy | 1 września 2018

Jedź z nami!

Newsletter

Archiwa

Facebook

Pin It on Pinterest