Cyklo Strzepcz

wyścig szosowy

Metryka

Cyklo SZOSA

Impreza nr 3

Data

2021

Miejsce

Strzepcz

Dystanse

Do wyboru 48 km (trzy pętle) i 80 km (pięć pętli).

Trudność trasy

 

Informacje

Gmina Linia

Pojezierze Kaszubskie

Trasa

Mapy i profile tras

Regulamin

Pobierz .pdf

FAQ

Pytania i odpowiedzi

Wyniki

Zajrzyj po imprezie

Zdjęcia

Jak zwykle sporo zdjęć!

Klasyfikacje

Wszystko o Cyklo SZOSA

Szczegóły

FAQ

O Cyklo Strzepcz

Cyklo Strzepcz znalazło się po raz trzeci w kalendarzu Cyklo i Trójmiejskiego Stowarzyszenia Rowerowego. Znakomicie odebrana pierwsza edycja nie pozostawiła wątpliwości co do kontynuacji.
Impreza realizowana we współpracy z Gminą Linia, która została Partnerem Strategicznym wydarzenia.

Odbiór pakietu / montaż numeru z chipem / start

Start w wyścigu z serii Cyklo nie wymaga szczególnych zabiegów. Trzeba pamiętać o czterech podstawowych krokach:

1. Wykup swój pakiet startowy z możliwie dużym wyprzedzeniem. Wszystkie czynności wykonasz nie wstając od komputera. Pakiet kupisz także bezpośrednio przed startem w Biurze Imprezy.

2. Potwierdź swój start w Biurze Imprezy – odbierzesz swój numer i chip do pomiaru czasu oraz pozostałe składowe pakietu startowego.

Biuro Zawodów czynne w dniu imprezy od godziny 9:00. 

3. Otrzymany numer startowy oraz chip zamontuj zgodnie z instrukcjami przedstawionymi na poniższych infografikach.
Prawy bok zawodnika na wysokości biodra                                                           Sztyca podsiodłowa

4.  Godziny startów:

Duża Pętla – 13:00

Mała Pętla – 13:10

Kto może wystartować?

Odpowiedź brzmi – każdy. Cyklo Strzepcz to impreza przeznaczona dla wszystkich posiadaczy dwóch kółek. Przygotowujemy trasy o bardzo różnym stopniu trudności, aby każdy znalazł odpowiednią dla siebie opcję. Zawodników o mniejszym stopniu zaawansowania zapraszamy na „Małą Pętlę”, bardziej zaawansowani kolarze mogą zmierzyć się z trasą „dużą”.

 

Sektory Startowe!

Zapraszamy do zapoznania się z zasadą ustawiania się w sektorach startowych przed każdym startem CYKLO Szosa 2020!

SEKTORY STARTOWE – SZCZEGÓŁY – kliknij!

Czy uczestnicy muszą mieć rowery szosowe?

Absolutnie nie ma takiego wymogu. Na dystansie „Małej Pętli” każdy może startować na rowerze, jaki posiada i na jakim jeździ na co dzień, bez względu na to czy jest to rower miejski, mtb, trekkingowy czy szosowy. Rower musi być sprawny i wyposażony w dwa hamulce.

Wybór dystansu „Duża Pętla” sugerowalibyśmy zawodnikom, którzy posiadają rower szosowy – zwgl. na długość trasy, przewyższenia i limit czasu, który obowiązuje na tym dystansie.
Obowiązkowym wyposażeniem jest oczywiście również kask.

Czym jest CYKLO Szosa?

CYKLO Szosa to seria imprez szosowych, na którą w 2020 roku składają się:

1#  CYKLO Krokowa / 17 maja 

2#   CYKLO Strzepcz / 28 czerwca

3#  CYKLO Gdańsk / 26 lipiec

4#   CYKLO Pelplin / 9 sierpnia 

5#   CYKLO Kartuzy / 13 września

6#   CYKLO Lębork / 27 wrzesień

Można uczestniczyć w dowolnej liczbie imprez – Pakiety Startowe dostępne są dla każdej z nich osobno. Jednak dodatkową atrakcję – od tego roku – stanowić będzie klasyfikacja łączna, pozwalająca bawić się rywalizacją także w skali całego sezonu.

Jest zatem oczywiste, że warto startować w każdej imprezie cyklu!

Zależy nam, aby nie ograniczać klasyfikacji do ścisłej czołówki i pozwolić na zabawę także tym uczestnikom, którzy niekoniecznie widzą siebie w pierwszej dziesiątce na mecie;) Dlatego reguły rywalizacji zostały skonstruowane w odpowiedni sposób.

Do klasyfikacji będą liczone punkty zdobyte w 5 najlepszych imprezach szosowych CYKLO dla danego zawodnika.

Wszystkie szczegóły dotyczące klasyfikacji generalnej CYKLO szosa 2020 znajdziecie w regulaminie każdej z imprez szosowych Cyklo  w paragrafie 14 Zasady Klasyfikacji generalnej cyklu CYKLO szosa 2020

Gmina Linia

Poznaj Gminę Linia

Gmina Linia to malowniczy teren, położony w całości na Pojezierzu Kaszubskim, w krainie o niepowtarzalnych walorach przyrodniczych. Zajmuje ona obszar 11994 ha w północno – zachodniej części tego urokliwego regionu. Od północy graniczy z gminą Łęczyce i Luzino, od wschodu z gminą Szemud, a od południa z gminami Kartuzy i Sierakowice. „Stolicą” gminy jest wieś Linia, umiejscowiona około 35 km na południowy-zachód od Wejherowa, 28 km na północny-zachód od Kartuz i około 18 km na południowy-wschód od Lęborka. Administracyjnie Gmina Linia leży na terenie województwa Pomorskiego oraz wchodzi w skład powiatu wejherowskiego i zajmuje 9,34% jego powierzchni.
Gmina jest niezwykle pięknym i urokliwym terenem na Pomorzu. Jej południowe rubieże tworzą część Kaszubskiego Parku Krajobrazowego. Na walory przyrodnicze tego obszaru składają się wszelakie formy terenu ostatniego glacjału, który nawiedził te obszary Polski. Tak więc możemy tutaj zaobserwować typowe dla zlodowaceń wzgórza morenowe, które osiągają znaczne wysokości bezwzględne dochodzące do 200 m n.p.m. W takich miejscach powstały punkty widokowe, z których można podziwiać uroki Kaszub. Najbardziej znanym takim punktem jest „Szczelina Lechicka”, miejsce z którego turysta widzi malowniczy krajobraz wzgórz morenowych i jezior polodowcowych.
Jeziora to nieodłączny składnik krajobrazu kaszubskiego. Powstały one głównie w rynnach rzek, które wypływały z topniejącego lądolodu. Te jeziora w związku z ich genezą powstania noszą nazwę jezior rynnowych. Największe z nich to jezioro Potęgowskie, które znajduje się w południowo-zachodniej części gminy. Inne większe i ciekawsze jeziora to Jezioro Miłoszowskie, Jezioro Strzepcz i Jezioro Lewinko. Nad jeziorem Strzepcz od 2014 roku w okresie letnim czynne jest ogólnodostępne kąpielisko strzeżone przez ratowników WOPR. Innymi pozostałościami po rzekach polodowcowych to pradoliny. Na terenie gminy możemy podziwiać piękną pradolinę rzeki Łeby, której wody meandrują na kilkukilometrowej przestrzeni od wsi Nowa Huta, poprzez Miłoszewo, Strzepcz aż do wsi Tłuczewo. Na powierzchni do dziś znajdujemy świadectwa lądolodu z ostatniego zlodowacenia w postaci licznych kamieni, niekiedy o znacznych rozmiarach. Największy z nich, „Diabelski Kamień”, to głaz narzutowy u brzegu jeziora Kamiennego, niecodzienna atrakcja turystyczna tego obszaru. Skały na omawianym obszarze to także efekt przejścia lądolodu. Znajdziemy tutaj tylko piasek, żwir i glinę, na których wytworzyły się gleby o nie najwyższej wartości bonitacyjnej. Z tego m.in. względu 30% obszaru gminy Linia pokryte jest lasami. Znajdziemy tutaj charakterystyczne drzewostany dla gleb gliniastych, piaszczystych jak i podmokłych terenów rzecznych czy jeziornych. Lasy sosnowe czy bukowe, pełne jagód, grzybów nie są tutaj rzadkością i są nieodłącznym elementem tutejszej przyrody.
Ciekawostką turystyczną są również ślady osadnictwa sprzed wielu wieków. Badania wykonane przez Muzeum Archeologiczne w Gdańsku już w latach 50 – tych potwierdzają, ze najprawdopodobniej ziemie lińskie zamieszkiwane były już w latach 1200 – 1250 p.n.e. Badanie przeprowadzone na cmentarzach kultury wschodniopomorskiej i łużyckiej potwierdzają owe tezy. Najnowszym odkryciem na terenie gminy jest cmentarzysko Kurhanowe w Lewinie, nad którym badania prowadzone są od 2004 roku. W wyniku tychże badań stwierdzono, iż znaleziska te pochodzą z okresu wczesnego średniowiecza.
Według danych z 31 grudnia 2013 gminę zamieszkiwało 6 111 osób. W gminie w 2012 r. wprowadzono język kaszubski jako język pomocniczy. Gmina jest gminą dwujęzyczną według danych pochodzących ze spisu powszechnego przeprowadzonego w 2002 roku, 35,5% ludności gminy posługuje się językiem kaszubskim.
Podstawą gospodarki gminy są indywidualne gospodarstwa rolnicze. Jednak przez wzgląd na jakość gleb, które kwalifikowane są dla klas V i VI formy gospodarki ulegają drobnym zmianom. Poprzez znakomite warunki przyrodniczo – krajobrazowe następuje rozwój sfery turystycznej i agroturystycznej.
Decydującą rolę w  powstaniu  gminy  Linia  w  Polsce  Rzeczpospolitej  Ludowej  odegrała  Uchwała  nr XVIII, 108/72 Wojewódzkiej  Rady  Narodowej  w  Gdańsku  z  dnia  4  grudnia  1972 r. na mocy, której  w  powiecie  wejherowskim  tworzy  się  Gminę Linia  zgodnie  z  podstawą prawną art. 101 ust. 1 ustawy z dnia 25 stycznia 1958 r. o radach narodowych (Dz. U z 1972 r., Nr 49, poz.314). Powyższa uchwała weszła w życie 1 Stycznia 1973 r.
Dla miłośników wycieczek pieszych i rowerowych przygotowano specjalnie szlak turystyczny pod nazwą „Poczuj Kaszubskiego Ducha”, który jest turystyczną wizytówką gminy. We wszystkich miejscowościach sołeckich usytuowane są duże rzeźby przedstawiające postacie bogów kaszubskich z książki Aleksandra Labudy pt. „Bogowie i duchy naszych przodków”. Przy każdej rzeźbie znajduje się tablica informująca o pochodzeniu ducha, jego atrybutach oraz danym sołectwie. Infrastruktura została wybudowana przy wsparciu finansowym Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013. Co roku liczni malarze odwiedzają teren Gminy Linia, który jest dla nich inspiracją w twórczości artystycznej. W roku 2012 tematem malarstwa oraz wernisażu były prace o tematyce związanej z dawnymi wierzeniami i wyobrażeniami Kaszubów, w tym rzeźby kaszubskie stanowiące wizytówkę Gminy. Gminny Dom Kultury we współpracy z władzami Gminy Linia gości twórców oraz inne zorganizowane grupy w Zespole Szkół w Linii, gdzie łóżka zakupione w ramach projektu dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej służą stworzeniu bazy noclegowej na naszym terenie.
Szczególne znaczenie w podtrzymywaniu, rozwijaniu i krzewieniu szeroko rozumianej kultury zajmuje Gminny Dom Kultury w Lini. Instytucja zgodnie z założeniami stara się zapewnić jak najszerszy dostęp do wydarzeń kulturalnych i stwarza warunki do rozwijania pasji kulturalnych wśród dzieci młodzieży i dorosłych.
Przy Gminnym Domu Kultury w Lini działają sekcje artystyczne, które są ambasadorami kulturalnymi gminy tj.: Chór „Pięciolinia”, Gminna Orkiestra Dęta, Zespół Pieśni i Tańca „Kaszëbskô Rodzëzna” oraz Amatorski Teatr ProstoLINIjny. Członkowie poszczególnych sekcji Gminnego Domu Kultury w Lini występują podczas licznych wydarzeń i uroczystości na terenie gminy, ale także na festiwalach, przeglądach i koncertach na terenie województwa oraz w dalszych zakątkach kraju.

Więcej

Zdjęcia

Trasa

Opis trasy
Pętla 16 km

Trasa składa się z pętli o długości 16 km.
Dla krótszego dystansu pokonywana jest trzykrotnie (48 km), dłuższy oznacza 5 przejazdów (80 km).
Trudność trasy  

PLAN SYTUACYJNY TRASY / MIASTECZKA – KLIKNIJ! 

Mapa i profil trasy
Total distance: 16401 m
Download file: CykloStrzepcz.gpx

Pin It on Pinterest