CYKLO Gravel Gdańsk 2021

Metryka

CYKLO Gravel Gdańsk 2021 

Podejmij wyzwanie! 

Wystartuj na jednym z dwóch dystansów i przejedź go w wyznaczonym czasie po śladzie gpx!

Termin:

28 sierpnia 2021

Organizatorzy

Miasto Gdańsk
Trójmiejskie Stowarzyszenie Rowerowe

Dystanse:

190 km 

105 km 

Sponsorzy i partnerzy

Parter Strategiczny

Sponsor

Sponsor

Sponsor

Sponsor

Sponsor

Sponsor

Patron Medialny

Patron Medialny

Patron Medialny

Szczegóły

Jak wystartować?

Start w imprezie CYKLO Gravel Gdańsk 2021  nie wymaga szczególnych zabiegów. Trzeba pamiętać o trzech podstawowych krokach:

1. Wykup swój pakiet startowy z możliwie dużym wyprzedzeniem. Wszystkie czynności wykonasz nie wstając od komputera. Pakiet kupisz także bezpośrednio przed startem w Biurze Imprezy, ale zalecamy nie pozostawianie formalności na ostatnią chwilę. Wcześniejszy zakup to niższy koszt oraz spokojna głowa w dniu startu.

ZAPISY

2. Potwierdź swój start w Biurze Imprezy – odbierzesz swój numer i nadajnik GPS do pomiaru czasu oraz pozostałe składowe pakietu startowego. 

Biuro Zawodów: 28/08/21 od 5:00 rano w dniu imprezy na Stadionie Lekkoatletycznym i Rugby przy aleja Grunwaldzka 244, 80-314 Gdańsk

3. Otrzymany numer startowy oraz nadajnik GPS. Numer startowy montujemy na kierownicy. 

4. Pamiętaj, że nie jest to typowy wyścig – aby wziąć udział w imprezie zaopatrz się w urządzenie, w które wgrasz ślad GPX wybranej przez siebie trasy – udostępniony przez nas. 

Idea Imprezy

CYKLO Gravel Gdańsk to wielka przygoda gravelowa dedykowana wszystkim pozytywnie zakręconym rowerzystom.

To całodzienna jazda po Trójmiejskim Parku Krajobrazowym i Kaszubach, po drogach leśnych, gruntowych, polnych – bezpiecznie, z dala od ruchu samochodowego. Jazda po drogach asfaltowych jest ograniczona do absolutnego minimum.

Rower gravelowy zdobywający niesamowitą popularność w ostatnich latach będzie tutaj najlepszym rozwiązaniem, jednak nie ograniczamy się tylko do tego typu roweru, zapraszamy oczywiście również osoby na rowerach przełajowych, MTB i innych – takich, które poradzą sobie na tego typu drogach. Nie ma co ukrywać – szosa tu nie pojedzie 😉

 

Dwa dystanse do wyboru na cały dzień jazdy, jazdy od świtu do zmierzchu – trasa krótka 120km i długa 190km.

 

Dystans krótszy idealny dla osób, które chcą spróbować jazdy „trochę” dłuższej niż 2 – 3 godzinna jazda po najbliższej okolicy. W trakcie tych 120 kilometrów zobaczycie piękne miejsca zarówno w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym jak i na Kaszubach. Będzie sporo miejsc, które będziecie pokonywać na niesamowitych „autostradach” gravelowych nie mijając w tym czasie żadnego auta, a o to przecież tutaj chodzi 😉 !  Spokojnie – na bufecie w Kartuzach będzie okazja do odpoczynku, małej regeneracji i uzupełnienia kalorii.

Dystans dłuższy to z kolei propozycja dla osób, które już spróbowały kilkugodzinnej jazdy, mają ochotę na więcej ale z kolei wszelkiego rodzaju ultra to jednak za dużo…

Można powiedzieć, że trasa prowadzi dookoła Trójmiasta i umówmy się – to koło jest tu całkiem spore 😉 Limit czasu to całe 16h, poza tym – Wy również zatrzymujecie się w Kartuzach na uzupełnienie „paliwa”

 

Możecie być spokojni o Wasze bezpieczeństwo, dzięki lokalizatorom w każdej chwili będziecie widoczni na dedykowanej stronie www. Wiemy, że to nie to samo widowisko co wyścig cross-country na krótkich pętlach 😉 ale dzięki temu Wasza rodzina, znajomi i my również będziemy wiedzieli dokładnie na którym podjeździe akurat jesteście J

 

To impreza na ukończenie, to właśnie powrót do Gdańska będzie dla Was wszystkich nagrodą za cały dzień jazdy. Dla osób, które jednak potrzebują rywalizacji – wprowadzamy klasyfikacje generalną na długim dystansie i nagrodzimy TOP 3 kobiety i mężczyzn Pucharami oraz nagrodami za najszybszy czas przejazdu.

 

Zarówno jeden, jak i drugi dystans to wielkie wyzwanie. Które z nich podejmiesz?

Jeśli masz ochotę spędzić ostatnią sobotę wakacji w przepięknych terenach z osobami równie zakręconymi jak Ty na punkcie rowerów – musisz być z nami w Gdańsku!  

 

Pin It on Pinterest