Druga impreza szosowa CYKLO w sezonie 2017 za nami!

26 czerwca 2017 | Cyklo Gdynia, Ogólna

W niedzielę na Skwerze Kościuszki stanęła rekordowa ilość prawie tysiąca uczestników, którzy przyjechali z całego kraju gotowych do rywalizacji już w piątej edycji CYKLO Gdynia. Kolarska emocje sięgały dosłownie zenitu już przed naszym startem ponieważ bezpośrednio przed CYKLO Gdynia wyruszali zawodowcy rywalizujący na tej samej trasie o tytuł Mistrza Polski.

Na Skwerze Kościuszki panowała atmosfera wielkiego, kolarskiego święta i wszyscy odliczali minuty do startu, nawet pogoda okazała się dużo bardziej łaskawa w porównaniu do lat poprzednich.

Jak wysoki poziom prezentują amatorzy mogliśmy się przekonać na trasie Dużej Pętli, gdzie doszło do nietypowej sytuacji, otóż pomimo 15 minutowego odstępu kolarze amatorzy doścignęli Rafała Majkę i kolegów. Sędziowie zarządzili obowiązkowy postój i po 10 minutach pozwalających na odpowiednie oddalenie się „leniwych” zawodowców na 65 kilometrze wyścig CYKLO Gdynia wystartował po raz drugi. Po neutralizacji czekał na zawodników największy podjazd tego dnia, który rozciągnął wyścig i do Gdyni wjechały już mniejsze, kilkudziesięcio-osobowe grupy. Ostatnie płaskie kilometry i Skwer Kościuszki przyniosły ostateczne rozstrzygnięcie, zwycięzcą okazał się Tomasz Repiński (EDF TREK GDYNIA), wśród Pań najszybsza okazała się Agnieszka Sikora (WAWA BIKE TEAM)

Mała Pętla to emocjonujący i niesamowity spektakl stworzony przez 500 startujących osób, które stworzyły świetne widowisko na Małej pętli w Gdyni. Trzykrotnie przejeżdżały przez Skwer Kościuszki dzięki czemu osoby towarzyszące mogły prowadzić nieustanny doping, który niósł wszystkich do mety. Najszybszym zawodnikiem okazał się Damian Mela (STREFASPORTU.PL MW INVEST), który popisał się piękną, solową akcją i już od około 8 kilometra jechał samotnie do mety, pomimo bardzo niewielkiej straty kilkudziesięcio-osobowej grupy, goniącej. Wśród Pań na dystansie 44km Monika Szotowicz (STC STARGARD).

WYNIKI:

Mała Pętla

1. Damian Miela – STREFASPORTU.PL MW INVEST

2. Łukasz Janic – STC STARGARD

3. Karol Olszewski – LUKS OLIMP JEŻEWO K2 ŚWIECIE

1. Monika Szotowicz – STC STARGARD

2. Oliwia Majewska – COPERNICUS TORUŃ

3. Victoria Bolshakova – KALININGRAD, RUSSIA

Duża Pętla

1. Tomasz Repiński – EDF Trek Gdynia

2. Jarosław Kowalczyk – Gryf Tczew

3. Adrian Jach – oponeo.pl

1. Agnieszka Sikora – WAWA BIKE TEAM

2. Alfiia Kareeva – KALININGRAD CYCLE STAR

3. Aleksandra Gordon – FALA

INNE POSTY

Jedź z nami!

Newsletter

Archiwa

Facebook

Pin It on Pinterest