Cyklo Gdynia XC

Metryka

Cyklo XC

Impreza xc dla fanów cross country

Data

12 sierpnia 2017

Miejsce

Gdynia

Trasa

  Pętla o długości 5 km

Informacje

Trasa

Mapy i profile tras

Regulamin

Pobierz .pdf

FAQ

Pytania i odpowiedzi

Wyniki

Zajrzyj po imprezie

Zdjęcia

Galeria już gotowa!

Sponsorzy

Partner Strategiczny

Sponsor

Sponsor

Sponsor

Sponsor

Sponsor

Sponsor

Sponsor

Partnerzy

[meteor_slideshow slideshow=”cyklo-mtb-2017-partnerzy” metadata=”align: ‚center'”]

Partnerzy medialni

[meteor_slideshow slideshow=”cyklo-mtb-2017-medialni” metadata=”align: ‚center'”]

Szczegóły

FAQ

O Cyklo Gdynia XC

Starty podzielone wg. kategorii, trasa o długości ok. 4 km. Dużo emocji na małym dystansie!

– kat. ELITA mężczyźni – 7 pętli
– kat. ELITA kobiety –      5 pętli
-kat. M3 –                        6 pętli
– kat. M4 –                       5 pętli
– kat.M5 –                        4 pętli
– kat. M6+ –                     3 pętle
– kat. K3, K4+ –               4 pętle

szczegóły dot. podziału na kategorie wiekowe znajdują się w regulaminie! Zapraszamy! 

 

Jak wystartować?

Start w wyścigu z serii Cyklo nie wymaga szczególnych zabiegów. Trzeba pamiętać o trzech podstawowych krokach:

1. Wykup swój pakiet startowy z możliwie dużym wyprzedzeniem. Wszystkie czynności wykonasz nie wstając od komputera. Pakiet kupisz także bezpośrednio przed startem w Biurze Imprezy, ale zalecamy nie pozostawianie formalności na ostatnią chwilę. Wcześniejszy zakup to niższy koszt oraz spokojna głowa w dniu startu.
Kupuję Pakiet Startowy

2. Potwierdź swój start w Biurze Imprezy – odbierzesz swój numer i chip do pomiaru czasu oraz pozostałe składowe pakietu startowego. Biuro Imprezy otwarte jest także w dzień poprzedzający wydarzenie, a w niektórych przypadkach także dwa dni przed terminem.
Biuro zawodów będzie czynne w dniu imprezy od godziny 8:00 – adres: ul. Wileńska – Gdynia koło Gdynia Arena.

3. Otrzymany numer startowy oraz chip zamontuj zgodnie z instrukcjami przedstawionymi na poniższych infografikach. Pamiętaj, że w części wyścigów obowiązują sektory startowe. Sprawdź lokalizację swojego sektora na planie Miasteczka Imprezy.

Numer startowy – montujemy z przodu na kierownicy.

Sztyca podsiodłowa

Chip – pancerze pod kierownicą /chip do zwrotu na mecie/


Kto może wystartować?

Odpowiedź brzmi – każdy. Cyklo Żukowo MTB to impreza przeznaczona dla wszystkich posiadaczy dwóch kółek. Przygotowujemy trasy o bardzo różnym stopniu trudności, aby każdy znalazł odpowiednią dla siebie opcję. Osoby początkujące zapraszamy na dystans FIT – rozpocznij przygodę z MTB, dystans poprowadzony jest trasą, która jest dystansem „MINI” w pigułce – kilka podjazdów, zjazdów, pętla o długości 6-10 km. Bardziej wprawionych zawodników zapraszamy do zmagań na dystansie MINI lub MEGA

Gdynia

Poznaj to wyjątkowe miasto

Jest jednym z najmłodszych polskich miast. Tu jest port – wrota do Polski i wizytówka Gdyni. Należy on do bałtyckiej czołówki, będąc nie tylko miejscem przeładunków, ale – międzynarodowym centrum biznesu. Gdynia to także cztery nowoczesne stocznie. Tu jest wielki węzeł komunikacyjny – kolejowo-drogowo-morski i w niedalekiej przyszłości – lotniczy – z bezpośrednimi połączeniami do najważniejszych miast kontynentu.

Kiedy w 1920 r., po I wojnie światowej, w wyniku Traktatu Wersalskiego, Polska odzyskała dostęp do morza, tu – w małej rybackiej wsi – postanowiono zbudować nowoczesny port, a także miasto. I tak Gdynia stała się jedną z największych inwestycji narodowych, która wyzwoliła ogromna energię i przedsiębiorczość. W ciągu zaledwie kilkunastu lat – do wybuchu II wojny światowej – zmieniła się w ponad 100-tysięczne miasto i największy port nad Bałtykiem.

Od początku miała i nadal ma szczęście do ludzi, których wabiła i wabi słonecznością, pogodą ducha, optymizmem. Przybywali do niej i nadal przybywają ci najbardziej niepokorni, odważni i pomysłowi, którym gdzie indziej trudno realizować marzenia, śmiałe idee.

Była od zarania i jest dziś symbolem romantycznej przedsiębiorczości, zakorzenionej w rdzennie polskiej tradycji, której cechami szczególnymi są patriotyzm, odwaga, pragnienie wolności.

Więcej: www.gdynia.pl

Zdjęcia

Więcej zdjęć: gdynia.pl

Trasa

Opis trasy

Opis trasy Gdynia XC:

Wyścig rozpocznie się spod Gdynia Arena około 180 metrową prostą, na której od razu musicie dać full gaz, jeżeli na pierwszym podjeździe chcecie znaleźć się w kluczowej grupie. Potem ostry skręt w lewo i od razu pierwszy nowy segment na stravie – 700 m, 5% i pod koniec ostra ścianka. Brzmi jak dobry początek? Chwila wytchnienia dla tych, którym udało się załapać do czołówki. Około 300 metrów szerzej i spokojniej, żeby nadgonić starty dla ogonów. Zaraz potem znany już zjazd z edycji Cyklo Gdynia XC 2014, więc bądźcie czujni. Warto przed startem wypracować sobie, czy wolicie lecieć jego lewą czy prawą stroną, które różnią się szybkością i trudnością przelotu. Jeśli uda Wam się po tym zjeździe ostać w całości czeka Was najatrakcyjniejszy moment trasy. Od razu zaczyna się podjazd pod starą wieżę, ostra nawrotka, zjazd po korzeniach godny Pucharu Świata XC, kolejna nawrotka i prawie pionowa ściana, tym razem do góry. Przewyższenia nie są na tym miejscu olbrzymie, ale główną trudnością będzie adaptacja to szybkich zmian – zjazd, podjazd, wąski nawrót – to wyścig dla wszechstronnych kolarzy. Po pokonaniu tego miejsca do końca pętli zostaje Wam już tylko 1500 m. Kolejny zjazd, ok 300 m, tym razem mniej techniczny a szybszy a zaraz po nim bardzo podobny podjazd. Generalnie można przyjąć zasadę na tej trasie, że wyprzedzać dobrze można na płaskich odcinkach, a na podjazdach/zjazdach trzeb trzymać koło lub uciekać o ile jest przed nami miejsce. Do końca pętli zjazd rynną, również raczej szybszy niż techniczny. Po 3,5 km od startu czeka Was wjazd w prawo na kolejne okrążenie lub prosta na metę.
Podsumowując – szybkie zmiany tempa, duża trudność techniczna oraz wąskie odcinki sprawiają, że trasa jest dedykowana dla zawodników cechujących się samotnym stylem jazdy i umiejętnością narzucenia sobie wysokich obrotów.
W liczbach:
– Twój dystans wynosi 3500 m + ( 3500 m * ilość pętli)
– przewyższenie na pętli wynosi 150 m
Mapa i profil trasy

Obejrzyj na stronie GPSIES tutaj

Cyklo Gdynia MTB 2015 - Fotosy

Zobacz co działo się dwa lata temu

Cyklo Gdynia MTB 2016 - Fotosy

Zobacz jak ścigaliśmy się w ubiegłym roku

Metryka

Cyklo XC

Impreza xc dla fanów cross country

Data

12 sierpnia 2017

Miejsce

Gdynia

Trasa

  Pętla o długości 5 km

Pin It on Pinterest