Rajd Climate Classic Gdańsk 2024

Informacje

Zapisy

Nie zwlekaj do ostatniej chwili!

Zapisz się!

Wyniki 

Wyniki

 

Wyniki z 2023 roku:

Po przekierowaniu na www.sledzgps.pl kliknijcie w żółtą ikonkę w prawym górnym rogu – wówczas wyświetli się Wam lista z czasami przejazdów. 

250km https://sledzgps.pl/events/show/climate_classic_poland_2023_250

100km https://sledzgps.pl/events/show/climate_classic_poland_2023_100

 

 

 

 

Metryka

Climate Classic Gdańsk 2024

Rajdy Climate Classic w Holandii, Belgii, Francji i we Włoszech z powodzeniem zjednoczyły kolarzy, aby zwrócić uwagę na negatywne konsekwencje ocieplenia klimatu. Przejechali oni setki kilometrów trasami, wzdłuż których będą przebiegały nowe linie brzegowe, jeśli zmiany klimatu będą postępowały w dotychczasowym tempie.

Polska już teraz doświadcza skutków zmian klimatycznych. Niestety świadomość tych zmian i konieczności działania jest ciągle niewystarczająca. Stąd pomysł grupy wolontariuszy aby Climate Classic zorganizować również w Polsce.

Pierwsza polska edycja Climate Classic odbyła się 28 maja 2023. Blisko 350 kolarzy i kolarek o zielonym sercu przejechało 100 lub 250 km po Żuławach Wiślanych. Właśnie ten, położony częściowo poniżej poziomu morza, zakątek kraju jest jednym z najbardziej zagrożonych przez podnoszący się poziom mórz.

Druga edycja rajdu Climate Classic Gdańsk odbędzie się w niedzielę 19 maja 2024. Podobnie jak podczas pierwszej edycji, każdy uczestnik rajdu będzie musiał obliczyć swój własny ślad węglowy i złożyć zobowiązanie do jego redukcji.

Co nowego planujemy w 2024? Przede wszystkim chcemy sami sobie podnieść pro-środowiskową poprzeczkę! Położymy szczególny nacisk na to aby rajd generował jak najmniej odpadów – lepiej zaplanujemy posiłki i będziemy unikać jednorazowych opakowań, a powracającym uczestnikom rajdu umożliwimy start w zeszłorocznych koszulkach. Chcemy również zaplanować miasteczko rajdu tak, aby było ono atrakcyjne dla rodzin oczekujących na powrót uczestników.  

Nie działamy dla zysku, dlatego ewentualną nadwyżkę pozyskanych środków przekażemy na wsparcie lokalnych projektów środowiskowych.

Peleton kolarski jest metaforą naszego wspólnego wysiłku. Tylko razem damy radę! CZAS JEST NASZYM JEDYNYM WYZWANIEM!

Termin i Miejsce

19 maja 2024 Gdańsk

START/META kliknij aby wyświetlić dojazd ▶: Plac Wałowy w Gdańsku 80-001 Gdańsk, koło Małej Zbrojowni 

Trasa

Do wyboru:

Dystans: 100 km (szczegóły dot. tras pojawią się pod koniec lutego)

Dystans: 250 km 

Organizatorzy

Cycling 4 Climate
Trójmiejskie Stowarzyszenie Rowerowe

Sponsorzy i partnerzy

Współorganizator

Pin It on Pinterest