Cyklo Lębork

Metryka

Energa Cyklo Cup 1/5

Impreza nr 1 w Energa Cyklo Cup

Data

20 maja 2018

Miejsce

Lębork

Patronat

Ambasador Republiki Francuskiej w Polsce

Trasy

  44,8 km
  89,6 km

Informacje

Lębork

Nowe miejsce. Dla nas!

Trasa

Mapy i profile tras

Regulamin

Pobierz .pdf

FAQ

Pytania i odpowiedzi

Wyniki

Zajrzyj po imprezie

Zdjęcia

Dostępne dzień po imprezie

Klasyfikacje

Wszystko o Cyklo SZOSA

Sponsorzy

Sponsor Tytularny Cyklu

Sponsor Główny

Sponsor

Sponsor

Sponsor

Sponsor

Sponsor

Sponsor

Partner Strategiczny

Partnerzy

Partnerzy medialni

Szczegóły

FAQ

O Cyklo Lębork

szczegóły niebawem

Jak wystartować?

Start w wyścigu z serii Cyklo nie wymaga szczególnych zabiegów. Trzeba pamiętać o trzech podstawowych krokach:

1. Wykup swój pakiet startowy z możliwie dużym wyprzedzeniem. Wszystkie czynności wykonasz nie wstając od komputera. Pakiet kupisz także bezpośrednio przed startem w Biurze Imprezy, ale zalecamy nie pozostawianie formalności na ostatnią chwilę. Wcześniejszy zakup to niższy koszt oraz spokojna głowa w dniu startu.

2. Potwierdź swój start w Biurze Imprezy – odbierzesz swój numer i chip do pomiaru czasu oraz pozostałe składowe pakietu startowego. Biuro Imprezy otwarte jest także w dzień poprzedzający wydarzenie, a w niektórych przypadkach także dwa dni przed terminem.

3. Otrzymany numer startowy oraz chip zamontuj zgodnie z instrukcjami przedstawionymi na poniższych infografikach. Pamiętaj, że w części wyścigów obowiązują sektory startowe. Sprawdź lokalizację swojego sektora na planie Miasteczka Imprezy.

Prawy bok zawodnika na wysokości biodra

Sztyca podsiodłowa

Chip – pancerze pod kierownicą /chip do zwrotu na mecie/


Kto może wystartować?

Odpowiedź brzmi – każdy. Cyklo SZOSA to impreza przeznaczona dla wszystkich posiadaczy dwóch kółek. Przygotowujemy trasy o bardzo różnym stopniu trudności, aby każdy znalazł odpowiednią dla siebie opcję. Zawodników o mniejszym stopniu zaawansowania zapraszamy na „Małą Pętlę” gdzie krótszy dystans pozwoli na „godne” mierzenie się z trudnościami trasy;) Bardziej zaawansowani kolarze mogą zmierzyć się z trasą w pełnym wymiarze.

 

Czy uczestnicy muszą mieć rowery szosowe?

Absolutnie nie ma takiego wymogu. Na dystansie „Małej Pętli” każdy może startować na rowerze, jaki posiada i na jakim jeździ na co dzień, bez względu na to czy jest to rower miejski, mtb, trekkingowy czy szosowy. Rower musi być sprawny i wyposażony w dwa hamulce.

Wybór dystansu „Duża Pętla” sugerowalibyśmy zawodnikom, którzy posiadają rower szosowy – zwgl. na długość trasy, przewyższenia i limit czasu, który obowiązuje na tym dystansie.
Obowiązkowym wyposażeniem jest oczywiście również kask. Szczegóły zasad dot. startu znajdują się w regulaminie imprezy w paragrafie 8 Uczestnictwo.

Czym jest Energa Cyklo Cup?

Energa Cyklo Cup to seria imprez szosowych, na którą w 2018 roku składają się:
Cyklo Lębork | 20 maja 2018
Cyklo Strzepcz | 24 czerwca 2018
Cyklo Pętla Reja | 22 lipca 2018
Cyklo Pelplin | 12 sierpnia 2018
Cyklo Kartuzy | 1 września 2018

Można uczestniczyć w dowolnej liczbie imprez – Pakiety Startowe dostępne są dla każdej z nich osobno. Jednak dodatkową atrakcję stanowić będzie klasyfikacja łączna, pozwalająca bawić się rywalizacją także w skali całego sezonu.

Jest zatem oczywiste, że warto startować w każdej imprezie cyklu!

Zależy nam, aby nie ograniczać klasyfikacji do ścisłej czołówki i pozwolić na zabawę także tym uczestnikom, którzy niekoniecznie widzą siebie w pierwszej dziesiątce na mecie;) Dlatego reguły rywalizacji zostały skonstruowane w odpowiedni sposób.

Do klasyfikacji będą liczone punkty zdobyte w 5 najlepszych imprezach szosowych CYKLO dla danego zawodnika.

Wszystkie szczegóły dotyczące klasyfikacji generalnej CYKLO szosa 2018 znajdziecie w regulaminie każdej z imprez szosowych Cyklo  w paragrafie 14 Zasady Klasyfikacji generalnej cyklu CYKLO szosa 2018

Patronat Ambasadora Francji


Całość serii Cyklo SZOSA jest w roku 2018 objęta Patronatem Ambasadora Republiki Francuskiej.
Zwycięzcy poszczególnych imprez otrzymają koszulki: niebieską, białą, czerwoną oraz trójkolorową!

Lębork

Poznaj Lębork

LĘBORK

Lębork to 34-tysięczne miasto w województwie pomorskim, położone malowniczo – pomiędzy zalesionymi wzgórzami, na terenie zwanym od dawna Błękitną Krainą. Niedaleko stąd do Gdańska, a także nadmorskiego kurortu- Łeby i unikatowej atrakcji przyrodniczej – ruchomych wydm. Na południe od miasta rozpościera się Pojezierze Kaszubskie pełne jezior, lasów i jego darów.

Lębork jest idealnym miejscem do odwiedzenia, zamieszkania, a także zainwestowania.

Wizytówką Lęborka i ulubionym miejscem spotkań mieszkańców oraz turystów jest ulica Staromiejska, odnowiony Plac Pokoju, a także odrestaurowane średniowieczne obwarowania miejskie.

Lęborskie obwarowania wzniesione zostały w XIV wieku. Do dziś zachowały się liczne fragmenty murów i baszt, które – wraz z przyległymi uliczkami – odzyskały swój dawny blask dzięki przeprowadzonej rewitalizacji.

Trzy zrekonstruowane baszty zaadaptowane zostały na cele kulturalne i są dostępne bezpłatnie dla turystów. Prezentowane są w nich kopie średniowiecznych strojów, uzbrojenia i przedmiotów codziennego użytku, a także wyroby zanikającego rękodzieła, rzemiosła z wieków średnich, zielarstwa oraz prace lokalnych artystów.

W tej historycznej scenerii latem organizowane są inscenizacje – pokazy łucznictwa, artylerii, średniowiecznej kuchni, dawnych rzemiosł, noc z duchami. W lęborskim Muzeum obejrzeć można film w technologii 3D o średniowiecznym systemie obronnym Lęborka.

Lębork leży na turystyczno-pielgrzymkowym szlaku – Pomorskiej Drodze św. Jakuba, będącej częścią sieci europejskiej. W lęborskim Sanktuarium św. Jakuba Ap. znajdują się relikwie św. Jakuba Apostoła.

Największym i najważniejszym wydarzeniem kulturalnym są coroczne Lęborskie Dni Jakubowe (20-22 lipca 2018). Ta wielowymiarowa impreza łączy historię, kulturę i tradycję minionych wieków z imprezami o charakterze kulturalnym, rekreacyjnym i handlowym. W 2018 roku Miasto świętować będzie Jubileusz 20-lecia Patrona Miasta Lęborka, którym jest św. Jakub Apostoł.

Lębork posiada rozbudowaną i nowoczesną infrastrukturę miejską, w tym jedną z najnowocześniejszych w Polsce elektrociepłowni na biomasę, oferuje atrakcyjne tereny inwestycyjne na terenie Lębork – Wschód – przy obwodnicy miasta, gdzie utworzona została Specjalna Strefa Ekonomiczna.

Warto zobaczyć:

· Średniowieczne miejskie mury obronne z basztami

· Sanktuarium św. Jakuba Apostoła z przeł XIV i XV wieku

· Gotycki zamek krzyżacki z XIV w.

· Ulica Staromiejska ze stylowymi mieszczańskimi kamienicami

· neogotyckie budowle: Ratusz z 1900r., budynek poczty, kościół NMP królowej Polski

· Muzeum, ul. Młynarska 14/15

· W Lęborku urodził się Paul NIpkow, wynalazca, prekursor telewizji

Zdjęcia

Trasa

Opis trasy

Cyklo Lębork – hit czy odgrzewany mit ? Dotychczas Lębork, na mapie kolarstwa, był znany z wyścigu XC na bardzo selektywnej i budzącej respekt trasie oraz z maratonu im. Tomasza Hopfera, na trasie którego oprócz biegaczy wielokrotnie można było zobaczyć kolarzy amatorów. Dzisiaj, po 25 latach od pierwszego maratonu Hopfera, stajemy z propozycją wymagającego wyścigu szosowego CYKLO LĘBORK. Trasa składa się z dwóch pętli, każda o maratońskiej długości 42,195km. Wyścig rozpoczyna się na dużym „Placu Pokoju” w centrum Lęborka, skąd pierwsze 2,5km to lekki podjazd świeżo wyremontowanym asfaltem. Następnie skręcamy w kierunku wsi Wilkowo, gdzie należy zachować szczególną czujność na krętym zjeździe, po którym rozpoczyna się długa 2,2km prosta prowadząca do krótkiego lecz bardzo selektywnego podjazdu pod kościół w Garczegorzu, gdzie lokalny proboszcz na pewno da o sobie znać. Następnie nachylenie trasy normuje się – do wsi Łebień, przez około 5,5km, korzystamy z prostej i równej drogi. W Łebieniu następuje zakręt 45o, po którym zaczyna się ponad 3km sztywny podjazd w kierunku drogi krajowej nr 214 przebiegający przez wieś Lędziechowo. Następnie uwaga – wjeżdżamy na ruchliwą drogę 214, gdzie po około 2,1 km jadąc jej jednym zablokowanym pasem, wjeżdżamy do wsi Krępa Kaszubska, aby zakręcić ostro o 1200 w prawo.

Dalsza droga to 3km jazdy po średniej jakości asfalcie do wsi Rozgorze, gdzie czeka nas bardzo szybki, ale krótki zjazd a zaraz po nim 500m podjazdu. Kolejne 7km to niestety najmniej przyjemny odcinek na otwartym terenie, gdzie w razie wiatru średnia prędkość może znacznie spaść. Po tych 7km dojeżdżamy do wsi Redkowice, gdzie po zakręcie 900 wjeżdżamy na spokojny 2,5km pojazd, który kończy się niemal 1,5km zjazdem w kierunku Czarnówka. Od Czarnówka należy zachować czujność bowiem wjeżdżamy już na przedmieścia Nowej Wsi Lęborskiej, skąd przez kilka osiedlowych wąskich alejek musimy znowu dostać się na drogę 214, gdzie zostaje nam już tylko 2,6km do mety. Mijając znak Lębork należy spodziewać się zakrętu w prawo a nie dalej niż po 1km skrętu w lewo, który będzie już ostatnim zakrętem prowadzącym do wybrukowanych alejek centrum Lęborka, gdzie na Placu Pokoju czeka nas meta już rozjazd na drugą pętlę.

Mapa

Otwórz mapę na stronie Openrunner: klik

Cyklo Gniewino 2017 - Fotosy

Galeria z ubiegłego roku

Cyklo Gniewino 2016 - Fotosy

Galeria sprzed dwóch lat

Cyklo Gniewino 2015 cz. I - Fotosy

Pierwsza część galerii (dystans 46 km)

Cyklo Gniewino 2015 cz. II - Fotosy

Druga część galerii (dystans 92 km)

Pin It on Pinterest