Cyklo Lębork

Metryka

Energa Cyklo Cup 1/5

Impreza nr 1 w Energa Cyklo Cup

Data

20 maja 2018

Miejsce

Lębork

Patronat

Ambasador Republiki Francuskiej w Polsce

Trasy

  44 km
  91 km

Informacje

Lębork

Nowe miejsce. Dla nas!

Trasa

Mapy i profile tras

Regulamin

Pobierz .pdf

FAQ

Pytania i odpowiedzi

Wyniki

Sprawdź teraz!

Zdjęcia

Już są!

Klasyfikacje

Wszystko o Cyklo SZOSA

Sponsorzy

Sponsor Tytularny Cyklu

Partner Strategiczny

Sponsor

Sponsor

Sponsor

Sponsor

Sponsor

Sponsor

Sponsor

Sponsor Cyklo Lębork

Sponsor Cyklo Lębork

Sponsor Cyklo Lębork

Sponsor Cyklo Lębork

Sponsor Cyklo Lębork

Sponsor Cyklo Lębork

Szczegóły

FAQ

O Cyklo Lębork

szczegóły niebawem

Jak wystartować - odbiór pakietów / godziny startów

Start w wyścigu z serii Cyklo nie wymaga szczególnych zabiegów. Trzeba pamiętać o trzech podstawowych krokach:

1. Wykup swój pakiet startowy z możliwie dużym wyprzedzeniem. Wszystkie czynności wykonasz nie wstając od komputera. Pakiet kupisz także bezpośrednio przed startem w Biurze Imprezy, ale zalecamy nie pozostawianie formalności na ostatnią chwilę. Wcześniejszy zakup to niższy koszt oraz spokojna głowa w dniu startu.

2. Potwierdź swój start w Biurze Imprezy – odbierzesz swój numer i chip do pomiaru czasu oraz pozostałe składowe pakietu startowego.

Godziny odbioru pakietów startowych:

20 majaod 8:00 do ostatniego klienta – Miasteczko Zawodów Plac Pokoju 84-300 Lębork

Godziny startów:

Duża Pętla – 12:00

Mała Pętla – 12:10

3. Otrzymany numer startowy oraz chip zamontuj zgodnie z instrukcjami przedstawionymi na poniższych infografikach. Pamiętaj, że w części wyścigów obowiązują sektory startowe. Sprawdź lokalizację swojego sektora na planie Miasteczka Imprezy.

Prawy bok zawodnika na wysokości biodra

Sztyca podsiodłowa

Chip – pancerze pod kierownicą /chip do zwrotu na mecie/


Kto może wystartować?

Odpowiedź brzmi – każdy. Cyklo SZOSA to impreza przeznaczona dla wszystkich posiadaczy dwóch kółek. Przygotowujemy trasy o bardzo różnym stopniu trudności, aby każdy znalazł odpowiednią dla siebie opcję. Zawodników o mniejszym stopniu zaawansowania zapraszamy na „Małą Pętlę” gdzie krótszy dystans pozwoli na „godne” mierzenie się z trudnościami trasy;) Bardziej zaawansowani kolarze mogą zmierzyć się z trasą w pełnym wymiarze.

 

Czy uczestnicy muszą mieć rowery szosowe?

Absolutnie nie ma takiego wymogu. Na dystansie „Małej Pętli” każdy może startować na rowerze, jaki posiada i na jakim jeździ na co dzień, bez względu na to czy jest to rower miejski, mtb, trekkingowy czy szosowy. Rower musi być sprawny i wyposażony w dwa hamulce.

Wybór dystansu „Duża Pętla” sugerowalibyśmy zawodnikom, którzy posiadają rower szosowy – zwgl. na długość trasy, przewyższenia i limit czasu, który obowiązuje na tym dystansie.
Obowiązkowym wyposażeniem jest oczywiście również kask. Szczegóły zasad dot. startu znajdują się w regulaminie imprezy w paragrafie 8 Uczestnictwo.

Czym jest Energa Cyklo Cup?

Energa Cyklo Cup to seria imprez szosowych, na którą w 2018 roku składają się:
Cyklo Lębork | 20 maja 2018
Cyklo Strzepcz | 24 czerwca 2018
Cyklo Pętla Reja | 22 lipca 2018
Cyklo Pelplin | 12 sierpnia 2018
Cyklo Kartuzy | 1 września 2018

Można uczestniczyć w dowolnej liczbie imprez – Pakiety Startowe dostępne są dla każdej z nich osobno. Jednak dodatkową atrakcję stanowić będzie klasyfikacja łączna, pozwalająca bawić się rywalizacją także w skali całego sezonu.

Jest zatem oczywiste, że warto startować w każdej imprezie cyklu!

Zależy nam, aby nie ograniczać klasyfikacji do ścisłej czołówki i pozwolić na zabawę także tym uczestnikom, którzy niekoniecznie widzą siebie w pierwszej dziesiątce na mecie;) Dlatego reguły rywalizacji zostały skonstruowane w odpowiedni sposób.

Do klasyfikacji będą liczone punkty zdobyte w 5 najlepszych imprezach szosowych CYKLO dla danego zawodnika.

Wszystkie szczegóły dotyczące klasyfikacji generalnej CYKLO szosa 2018 znajdziecie w regulaminie każdej z imprez szosowych Cyklo  w paragrafie 14 Zasady Klasyfikacji generalnej cyklu CYKLO szosa 2018

Patronat Ambasadora Francji


Całość serii Cyklo SZOSA jest w roku 2018 objęta Patronatem Ambasadora Republiki Francuskiej.
Zwycięzcy poszczególnych imprez otrzymają koszulki: niebieską, białą, czerwoną oraz trójkolorową!

Lębork

Poznaj Lębork

LĘBORK

Lębork to 34-tysięczne miasto w województwie pomorskim, położone malowniczo – pomiędzy zalesionymi wzgórzami, na terenie zwanym od dawna Błękitną Krainą. Niedaleko stąd do Gdańska, a także nadmorskiego kurortu- Łeby i unikatowej atrakcji przyrodniczej – ruchomych wydm. Na południe od miasta rozpościera się Pojezierze Kaszubskie pełne jezior, lasów i jego darów.

Lębork jest idealnym miejscem do odwiedzenia, zamieszkania, a także zainwestowania.

Wizytówką Lęborka i ulubionym miejscem spotkań mieszkańców oraz turystów jest ulica Staromiejska, odnowiony Plac Pokoju, a także odrestaurowane średniowieczne obwarowania miejskie.

Lęborskie obwarowania wzniesione zostały w XIV wieku. Do dziś zachowały się liczne fragmenty murów i baszt, które – wraz z przyległymi uliczkami – odzyskały swój dawny blask dzięki przeprowadzonej rewitalizacji.

Trzy zrekonstruowane baszty zaadaptowane zostały na cele kulturalne i są dostępne bezpłatnie dla turystów. Prezentowane są w nich kopie średniowiecznych strojów, uzbrojenia i przedmiotów codziennego użytku, a także wyroby zanikającego rękodzieła, rzemiosła z wieków średnich, zielarstwa oraz prace lokalnych artystów.

W tej historycznej scenerii latem organizowane są inscenizacje – pokazy łucznictwa, artylerii, średniowiecznej kuchni, dawnych rzemiosł, noc z duchami. W lęborskim Muzeum obejrzeć można film w technologii 3D o średniowiecznym systemie obronnym Lęborka.

Lębork leży na turystyczno-pielgrzymkowym szlaku – Pomorskiej Drodze św. Jakuba, będącej częścią sieci europejskiej. W lęborskim Sanktuarium św. Jakuba Ap. znajdują się relikwie św. Jakuba Apostoła.

Największym i najważniejszym wydarzeniem kulturalnym są coroczne Lęborskie Dni Jakubowe (20-22 lipca 2018). Ta wielowymiarowa impreza łączy historię, kulturę i tradycję minionych wieków z imprezami o charakterze kulturalnym, rekreacyjnym i handlowym. W 2018 roku Miasto świętować będzie Jubileusz 20-lecia Patrona Miasta Lęborka, którym jest św. Jakub Apostoł.

Lębork posiada rozbudowaną i nowoczesną infrastrukturę miejską, w tym jedną z najnowocześniejszych w Polsce elektrociepłowni na biomasę, oferuje atrakcyjne tereny inwestycyjne na terenie Lębork – Wschód – przy obwodnicy miasta, gdzie utworzona została Specjalna Strefa Ekonomiczna.

Warto zobaczyć:

· Średniowieczne miejskie mury obronne z basztami

· Sanktuarium św. Jakuba Apostoła z przeł XIV i XV wieku

· Gotycki zamek krzyżacki z XIV w.

· Ulica Staromiejska ze stylowymi mieszczańskimi kamienicami

· neogotyckie budowle: Ratusz z 1900r., budynek poczty, kościół NMP królowej Polski

· Muzeum, ul. Młynarska 14/15

· W Lęborku urodził się Paul NIpkow, wynalazca, prekursor telewizji

Zdjęcia

Trasa

Opis trasy

Cyklo Lębork – hit czy odgrzewany mit? Dotychczas Lębork, na mapie kolarstwa, był znany z wyścigu XC na bardzo selektywnej i budzącej respekt trasie oraz z maratonu biegowego im. Tomasza Hopfera, na trasie którego oprócz biegaczy wielokrotnie można było zobaczyć kolarzy amatorów startujących „przy okazji”. Dzisiaj, po 25 latach od pierwszego maratonu Hopfera, stajemy z propozycją wymagającego wyścigu szosowego CYKLO LĘBORK. Trasa składa się z dojazdu, odpowiednio: jednej lub trzech pętli oraz powrotu do Lęborka. Wyścig rozpoczyna się na dużym „Placu Pokoju” w centrum Lęborka, skąd pierwsze 2,5km to dojazd do Nowej Wsi Lęborskiej. Następnie skręcamy w kierunku wsi Wilkowo, gdzie należy zachować szczególną czujność na krętym zjeździe, po którym rozpoczyna się prosty i płaski odcinek do Janowic. Kolejne kilometry trasy to minimalny podjazd i dojazd do DW 214 relacji Lębork – Łeba. My będziemy korzystali z jednego pasa, stąd prośba o zachowanie bardzo dużej ostrożności. Następnie czeka nas szybki zjazd zakończony ostrym skrętem w prawo i następnie w lewo do miejscowości Lędzichowo, tu będziemy mieli okazję jechać po jeszcze gorącym i zupełnie świeżym, bo wylanym na 10 dni przed wyścigiem asfaltem. Do miejscowości Łebień prowadzi nas jeden z dwóch minimalnych ale jednak podjazdów. Następnie skręcamy 90 stopni w prawo i po kilku kilometrach jesteśmy z powrotem w miejscowości Garczegorze, tu następuje podział. Dystans mały kieruje się w lewo i wraca do Lęborka, dystans duży skręca w prawo i pokonuje pętle w sumie trzykrotnie.

Sam dojazd do Lęborka i ostatnie kilometry będą bardzo szybkie, dodatkowo na ostatnich 800 metrach czekają nas 3 ostre zakręty – z ul.Kossaka w prawo w Al.Wolności, tu UWAGA – na środku drogi na wysokości szkoły są 3 wysepki, następnie w ul. Konopnicką w lewo i ostatni zakręt przed metą w Armii Krajowej, skąd mamy niecałe 300 metrów do mety.

Cyklo Gniewino 2017 - Fotosy

Galeria z ubiegłego roku

Cyklo Gniewino 2016 - Fotosy

Galeria sprzed dwóch lat

Cyklo Gniewino 2015 cz. I - Fotosy

Pierwsza część galerii (dystans 46 km)

Cyklo Gniewino 2015 cz. II - Fotosy

Druga część galerii (dystans 92 km)

Pin It on Pinterest