Energa Cyklo Cup z perspektywy zwycięzcy klasyfikacji OPEN – poznajcie Piotra Polusa

17 września 2018 | Cyklo SZOSA, ENERGA Cyklo Cup, Ogólna

Zwycięzca klasyfikacji generalnej ENERGA CYKLO CUP na dużej pętli w kategorii OPEN – Piotr Polus – odpowiada na nasze pytania.

Pyt.: Przedstaw proszę swoją osobę, bo zdaje się, że przyjechałeś do Trójmiasta stosunkowo niedawno?

Mam 28 lat, od 10-go roku życia trenuję kolarstwo. Swoją przygodę z rowerem szosowym rozpocząłem w K.S. ROMET Bydgoszcz i z dobrymi wynikami przeniosłem się do ALKS STAL Grudziądz. Do 24-go roku życia regularnie startowałem w wyścigach szosowych rangi ogólnopolskiej oraz międzynarodowej z wieloma osiągnięciami również w kolarstwie torowym. Przez kilka lat żyłem we Francji, gdzie reprezentowałem lokalne kluby. W Gdańsku mieszkam od trzech lat, a powodem mojej przeprowadzki (jak to często bywa) jest pewna dziewczyna. Na co dzień pracuję w sklepie rowerowym Wysepka. Po chwili sportowej pauzy wróciłem do wyścigów amatorskich i teraz reprezentuję Wysepka Team.

Pyt.: Czy nastawiałeś się od początku sezonu na klasyfikację generalną?

Przed sezonem nie planowałem startować w wyścigach, jednak zimą mocno zaangażowałem się w treningi, a dobra dyspozycja przekonała mnie do uczestniczenia w całym cyklu CYKLO. Chciałem spróbować swoich sił, liczyłem na dobrą zabawę, a nie na wysoką lokatę. Fakt, że stanąłem na podium był miłym zaskoczeniem.

Pyt.: Która z tras najbardziej Tobie podpasowała i dlaczego?

Najbardziej podobała mi się trasa CYKLO Pętla Reja. Co prawda brałem udział w tym wyścigu po raz pierwszy, ale moim zdaniem na trasie panowała znakomita atmosfera (miałem świetne wsparcie w postaci kibiców i kolegów z Wysepki). Poza tym lubię pagórkowaty teren, na którym można spróbować własnych możliwości. Pętla Reja to dobra, selektywna trasa.

Pyt.: Jak oceniasz cały Cykl szosowy?

Uważam, że cały cykl szosowy to wspaniała inicjatywa. Motywuje do całorocznego trenowania, biorąc pod uwagę bardzo wysoki poziom sportowy współzawodników, z którymi nie sposób się nudzić. Na koniec chciałbym szczególnie podziękować całej ekipie sklepu rowerowego WYSEPKA.PL za pomoc techniczną, doping oraz koleżeńskie wsparcie. Bez nich ten sezon nie byłby dla mnie aż tak udany.

INNE POSTY

Jedź z nami!

Newsletter

Archiwa

Facebook

Pin It on Pinterest