Kontrola antydopingowa na Cyklo Gdynia?

31 sierpnia 2016 | Cyklo Gdynia

Co jakiś czas wracają pytania – kierowane głównie przez uczestników naszych wyścigów – w jakim kierunku rozwijać się będzie seria wyścigów Cyklo. Jednym z poruszanych tematów jest potencjalne wprowadzenie kontroli antydopingowych.

GRU_3167a

Dziś słowo właśnie na ten temat. Otóż tak, rozważamy – w perspektywie przyszłego sezonu – zmiany w regulaminach wyścigów. Wzorem imprez dla profesjonalistów wprowadzone mogą zostać zapisy mówiące o odpowiedzialności za doping farmakologiczny i mechaniczny, skutkujące odebraniem miejsca, zdobytych nagród, dożywotnim zakazem startu w imprezach Cyklo w przyszłości oraz możliwością sięgnięcia przez Organizatora po dalsze środki prawne i skuteczne wyegzekwowanie zadośćuczynienia za straty wizerunkowe dla marki imprezy lub imprez.

Uzasadnienie jest proste: nikogo dziś nie podejrzewamy, ale wraz z rozwojem serii wyścigów Cyklo i zgodnie z komunikowaną wcześniej chęcią „postawienia” na wyścigi dla amatorów, będziemy dążyć do ich profesjonalizacji w każdym obszarze. A to, obok takich aspektów jak zabezpieczenie trasy czy zabezpieczenie medyczne, oznaczać będzie także zapewnienie warunków dla zdrowej rywalizacji i jednakowych szans dla wszystkich także poprzez kontrole antydopingowe.

Jest to oczywiście kolejne wyzwanie organizacyjne, a także koszt, ale chcemy, aby marka Cyklo była synonimem najwyższej jakości, a nasze wyścigi w niczym nie odbiegały standardem od tych dla kolarzy elity.

O planach na rok 2017 poinformujemy wkrótce w osobnym komunikacie.

INNE POSTY

Jedź z nami!

Newsletter

Archiwa

Facebook

Pin It on Pinterest